Pomysl na dobry zarobek przy kupnie nieruchomosci. Wypowidzcie sie

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Pomysl na dobry zarobek przy kupnie nieruchomosci. Wypowidzcie sie

Postprzez pewee » Pn, 3 sie 2009, 22:34

Najpierw opisze cala swoja sytuacje:

Mieszkam z babka w domu, ktory chce na mnie przepisac, ale pomyslalem sobie, ze bym wzial kredyt w banku na okolo 100k (lub wiecej) na 20lat, zeby ten dom kupic od niej. Oczywiscie podpiszemy umowe kupna-sprzedazy tej nieruchomosci, tylko ze zamiast jej dac te 100k to planuje wrzucic cala kwote do banku na lokate.

A co z tego bede mial myslicie?

No wiec 6% ze 100k na lokacie (rozpatruje chyba najnizej oprocentowana lokate) przez rok nabije mi 6k; miesieczne raty tego kredytu beda mnie wynosily okolo 500zl tak wiec przez rok wydam 6k. Na poczatku przez rok bede musial placic z wlasnej kieszeni te raty, ale po roku kiedy mi juz sie nabije to oprocentowanie z lokaty moge ta cala kwote przeznaczyc na splate rat za rok nastepny... i tak w kolko przez 20lat.

Z tego wynika, ze nie tylko nie bede musial nic dokladac do tego kredytu bo "bedzie sam na siebie robil" to jeszcze po 20latach bede mial 100k na koncie do mojej dyspozycji. Wszystko ladnie pieknie narazie, ale nie znam sie na prawie i przepisach i nie wiem jak to wszystko teraz zrealizowac;/ I tu kieruje prosbe o pomoc do Was..

Na poczatek mam kilka pytan:
1. Czy to jest w ogole wykonalne?
2. Jakie czekaja mnie przeszkody w wzieciu takiego kredytu? Dodam, ze nigdy nie bralem kredytu ani nic na raty-.-
3. Czy moge ten dom kupic od babki, gdy z nia obecnie mieszkam i po kupnie nadal bede z nia mieszkal?
4. Za jakie operacje bede musial placic jakies oplaty?

Czekam z niecierpliwoscia na Wasze wypowiedzi
pewee
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pewee » Wt, 4 sie 2009, 16:08

pomoze ktos?
pewee
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ehh » Wt, 4 sie 2009, 17:51

Przede wszystkim skąd sobie wziąłeś ,żę rata wyniesie 500zł?
Bo przy kredycie 20 letnim w złotówkach na pewno nie będzie taka.
ehh
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pewee » Wt, 4 sie 2009, 19:28

rata jest najmniej istotna... chodzi mi o pomysl i jego zrealizowanie
pewee
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ehh » Wt, 4 sie 2009, 20:04

Rata jest bardzo istotna. Biorąc obecnie 100tys kredytu hipotecznego w złotówkach na 20 lat bedziesz spłacał po conajmniej 750zł miesiecznie i cały interes idzie w diabły. Innych przeciwwskazań nie ma. Oczywiście jeśli nie będziesz się w banku chwalił co z kasą faktycznie chcesz zrobić
ehh
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pewee » Śr, 5 sie 2009, 06:15

No tak sobie wlasnie myslalem, ze przeciez wszystko na papierach by sie zgadzalo... a kogo obchodzi skad mam 100k na koncie lokate? Przeciez jakby cos to moglbym sie tlumaczyc, ze to babci kasa, a ze jest troche tepa to ja jej zalozylem lokate. Mogloby tak byc?
pewee
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez laporteki » Śr, 5 sie 2009, 07:56

A np. urzad skarbowy nie zainteresuje jak zarobiles te 100 tysiecy? I czy w umowie kredotowej z bankiem nie ma jakiegos punktu mowiacego o konsekwencjach za niewlasciwe wykorzystanie kredytu.

Tak na marginesie...brzydko mowisz o wlasnej babci.
laporteki
 

Postprzez pewee » Śr, 5 sie 2009, 15:29

A czy urzad skarbowy ma dostep do mojego konta i wie ile na nim mam?
pewee
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ehh » Śr, 5 sie 2009, 19:45

Wglądu w prywatne konta nie ma, ale jeśli ktoś doniesie to Urząd kontroli Cię sprawdzi. Lepiej jak babcia da darowiznę która w tej linii jest nieopodatkowana
ehh
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez pewee » Śr, 5 sie 2009, 21:10

A to nie bedzie problemem czy czyms podejrzanym dla US albo banku to, ze babka daje mi darowizne zaraz po tym jak kupuje od niej dom?
pewee
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron