Odpowiedzialność za psa na własnej posesji.

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Odpowiedzialność za psa na własnej posesji

Postprzez mariagrazynaw » Śr, 31 lip 2002, 02:04

1) O! przepraszam, jacy wszyscy? Ja przecież wywiesiłam tabliczkę " Ostry pies bez uwięzi ", a nie jakiś tam " Zły pies ".
Chyba jest różnica, prawda?

2) Co do ratlerka i wszelkich innych psinek, piesków i psów, to w interesie własnym każdego włąściciela oraz w interesie kogokolwiek wchodzącego na posesję ( usiłującego wejść ) leży, by w _ każdym _ przypadku posiadania jakiegokolwiek psa biegającego luzem była na furtce stosowna wywieszka informująca o tym.
A że trudno nabyć odpowiedniego gotowca? Żaden problem:
kawałek blachy, farba do pomalowania na kontrastujący z ogrodzeniem kolor i do dzieła; tekst wpisać albo poprzez literki z szablonu, albo od ręki samemu to uczynić.
Przyśrubować albo przyspawać i OK.

3) Moja wywieszka ( wykonana własnoręcznie ) ostatecznie wygłada tak:
OSTRE PSY BEZ UWIĘZI !!!
Proszę dzwonić. Wiadomość zostawić w skrzynce.
29 lipca 2002.

4) Może ktoś zapytać " a po co data?"
To już, kochani z tzw. ostrożności procesowej. Otóż jeżeli ktoś mimo takiej wywieszki w jakikolwiek sposób wejdzie na posesję, to żeby mi nikt nie próbował zarzucić w razie czego ( odpukać ), że wywieszkę zawiesiłam po czasie.

I jeszcze jedno: warto zrobić zdjęcie furtki z tą wywieszką, z pewnej odleglości i w zbliżeniu ( aby cały napis był czytelny ), oczywiście aparat z datownikiem ( też z ostrożności )

5) No i oczywiście warunek, że furtka musi być _zawsze_ zamknięta ( elektrozaczep albo klucz ), gdy pies biega luzem

6) Każdy pies, choćby najmniejszy i najspokojniejszy, stwarzać będzie _zawsze_ zagrożenie ( w mniejszym bądź większym stopniu, a czasami reakcja jego jest nieprzeiwdywalna ), stąd też, aby uwolnić się od odpowiedzialności ( albo ją zmniejszyć )należy dopełnić aktów staranności odpowiedniego rodzaju.
Bowiem i prawo bywa bezwzględne, i pies również.

I to by było na tyle.
mgw
mariagrazynaw
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Odpowiedzialność za psa na własnej posesji

Postprzez mariagrazynaw » Śr, 31 lip 2002, 02:05

Wykasowałam następny mój wpis, bo się zdublował.
mgw
mariagrazynaw
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Ewelina_E » Cz, 1 sie 2002, 13:22

To mi się bardzo podoba, dla mojego nieco wyrośniętego ratlerka wywieszę "Mały, miły piesek- nie wchodzić"
Ewelina
Ewelina_E
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości