Przepisy budowlane...

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Przepisy budowlane...

Postprzez wwwlodek » Pt, 26 lip 2002, 20:30

Jakie są przepisy budowlane odnosnie odległosci budynków mieszkalnych na sąsiednich działkach budowlanych? Działki mają po 20 m szerokosci, budynki z jednej strony są około 10 cm od granicy działki :) a z drugiej około 3 m i nmikt nie ma do tego pretensji, ale już jak 1 z sąsiadOw chciał otynkować tę scianę bliżej to musiał mieć zgodę tego obook na postawienie rusztowania na swojej działce i takowej nie dostał, więc ma jedna scianę nieotynkowaną :), nie wolno mu również zrobić okna w tej scianie bo nie ma zgody sasiada, co na to prawo budowlane? jeden pokój ma ciemny :)...proszę o wyjasnienie tego problemu.
wwwlodek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » So, 27 lip 2002, 13:38

co na to prawo budowlane?


Szczegółowych regulacji nie znam w tym zakresie i prawdę mówiąc, nie chce mi się szukać. Myślę jednak, że interesujące Cię kwestie powinny być wyjaśnione w rozporządzeniu MGPiB z dnia 14 grudnia 1994 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (tekst jednolity: Dz. U. z 1999 r. Nr 15 poz. 140, ze zm.). Życzę miłej lektury (rozporządzenie to zawiera 332 §§ :)).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

dzięki...

Postprzez wwwlodek » N, 28 lip 2002, 23:04

poszukałem i cos tam znalazłem, dziękuję.
wwwlodek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kakol » Pn, 29 lip 2002, 03:30

Od 16 grudnia 2002 zacznie obowiązywać nowy przepis - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budunki i ich usytuowanie. (Dz.U. 2002 nr 75 poz. 690)
kakol
 


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości