zwolnienie z pracy

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

zwolnienie z pracy

Postprzez Halina » Wt, 9 lip 2002, 11:07

po przepracowaniu 10 lat chcę wypowiedzieć umowę o pracę.
Czy obowiązuje mnie 3-miesięczne wypowiedzenie, Kiedy może być skrócone do 1 - m-ca. Co się stanie gdy porzucę pracę.Jakie będą dla mnie negytawne konsekwencje porzucenia pracy ?
Pozdrawiam Halina
Halina
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 9 lip 2002, 11:19

Czy obowiązuje mnie 3-miesięczne wypowiedzenie,


Tak.

Kiedy może być skrócone do 1 - m-ca.


Zgodnie z art. 36 § 6 kp., strony mogą po dokonaniu wypowiedzenia umowy o pracę przez jedną z nich ustalić wcześniejszy termin rozwiązania umowy; ustalenie takie nie zmienia trybu rozwiązania umowy o pracę. Natomiast jednostronnego skrócenia okresu wypowiedzenia może dokonać tylko pracodawca w okolicznościach przewidzianych w art. 36 [1] kp.

Co się stanie gdy porzucę pracę.Jakie będą dla mnie negytawne konsekwencje porzucenia pracy ?


Ryzykujesz dyscyplinarnym (art. 52 § 1 pkt 1 kp.) rozwiązaniem umowy przez pracodawcę bez wypowiedzenia z Twojej winy. Taki tryb rozwiązania umowy uwidoczniony w świadectwie pracy stanowi z reguły "wilczy bilet" przy poszukiwaniu nowej pracy.

Na marginesie: alternatywą dla "porzucenia pracy" jest rozwiązanie umowy przez pracownika bez wypowiedzenia w okolicznościach przewidzianych w art. 55 kp. (zwłaszcza §1 [1]). W razie nieuzasadnionego rozwiązania umowy w tym trybie pracownik ryzykuje dochodzenie przez pracodawcę odszkodowania przewidzianego w art. 61 [2] kp.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości