• Porady prawne
Euro-tax.pl

Pomoc żony w dział. gospodarczej

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Pomoc żony w dział. gospodarczej

Postprzez zeed » Śr, 5 paź 2005, 13:58

Czy żona może pomagać mi w prowadzeniu działalności gospodarczej , jeżeli ubezpieczona jest w KRUZIE a ja prowadząc dzial. gosp. ubezpieczam się w ZUSIE
zeed
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 5 paź 2005, 16:14

W jakim sensie: pomagać ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez zeed » Śr, 5 paź 2005, 17:33

Pomaga mi przy rozładunku i załadunku towaru a także przy sprzedaży podczas mojej nieobecności . Nadmieniam iż prowadze sprzedaż warzyw i owoców pochodzenia krajowego i zagranicznego.
zeed
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez zeed » Cz, 6 paź 2005, 15:22

Czy nikt tego nie wie ???
Czy ktoś mi pomoże gdzie szukać odpowiedzi ???
A może nie ma znaczenia czy pomaga czy nie , przecież to żona.....
zeed
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Monika » Cz, 6 paź 2005, 15:34

pomagac ci może każdy, nawet sąsiad i nikt cię o to nie spyta. czy chodzi ci bardziej o osobę współpracującą?
Monika
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez zeed » Cz, 6 paź 2005, 16:21

Konkretnie chodzi mi o to czy w razie kontroli US , podczas mojej nieobecności na stanowisku pracy ( mały straganik owocowo - warzywny ) może mnie zastępować i reprezentować moja żona. Niewiem też czy muszę spisywać z nią jakąś umowę o pracę lub coś podobnego.
zeed
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

pomagająca żona

Postprzez Edyta7 » Cz, 6 paź 2005, 18:27

Witajcie.
__________
Moim skromnym cdaniem żona może Ci pomagać, a nawet powinna biorąc pod uwagę k.r.
Kontrola US nie jest w tym wypadku toksyczna. wartość pracy malżonka nie jest kosztem uzyskania, ani nieodpłatnym świadczeniem a zatem jak nic nie mogą ugryżć to nie wnikają. Dobrze byłoby dać zonie pełnomocnictwo do wystawiania faktur i td. aby nie było żadnych wątpliwości,że robi to na Twój rachunek.
Natomiast inna sprawa jest z ZUS-em. Ten jeśli się uprze może próbować wcisnąc Ci żonę jako osobę współpracującą. Przy czym, jesli żona pomagaCi sporadycznie to sądzę,że i ZUS uzna, że ubezpieczenie w KRUS wystarczy aby im nic nie płacić. Aczkolwiek...
_________
Edyta
Edyta7
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość