podział majątku po rozwodzie

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

podział majątku po rozwodzie

Postprzez roni20 » Śr, 4 maja 2005, 10:38

Witam

Opisze po krotce sprawe. Z mezem wzielam rozwod, bez ozrekania winy i bez podzialu majatku. Podczas małżeństwa zakupilismy dzialke ktora jest zapisana na meza. Po rozwodzie nic nie bylo ustalane prawnie na temat dzialki. Teraz maz zakazuje mi tam jezdzic gdyz mowi iz to jego dzialka. Czy ma do tego prawo ? Czy w kazdej chwili moge zlozyc sprawe do sadu o podzial dzialki lub cos takiego? czy moze sie to jakos przedawnic?

Pozdrawiam
roni20
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 4 maja 2005, 12:32

Podczas małżeństwa zakupilismy dzialke ktora jest zapisana na meza.


Co to znaczy: zapisana na męża ? Gdzie, przez kogo ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pawel78 » Śr, 4 maja 2005, 12:41

Jeśli podczas małżeństwa zakupiliście działkę, to weszła ona do majątku wspólnego małżonków.
Pawel78
 

Postprzez roni20 » Śr, 4 maja 2005, 13:01

piszac zapisana na meza mam na mysli to iz w papierach wlasnosci tylko on widnieje, po prostu tak jakby on kupil tylko dzialke , oczywiscie bylismy malzenstwem, a teraz po rozwodzie mowi mi ze nie mam zadncyh praw, ze to jego dzialka itp.
roni20
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 4 maja 2005, 14:03

Zasadniczo jest tak, jak napisał wyżej Paweł, natomiast w zaistniałym stanie faktycznym możesz mieć problem z wykazaniem, że działka została nabyta ze środków wspólnych.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 4 maja 2005, 18:23

mam na mysli to iz w papierach wlasnosci tylko on widnieje, po prostu tak jakby on kupil tylko dzialke ,


A czy w akcie notarialnym jest zaznaczone czy mąż nabywa działkę do majątku wspólnego czy też jest oświadczenie że nabywa ją do majątku odrębnego?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez roni20 » Cz, 5 maja 2005, 22:21

hmm nie pamietam dokladnie czy wogole byl jakis akt notarialny, gdyz jest to dzialka pracownicza, a jezeli nawet bylo cos spisywane to na pewno nie bylo zaznaczone ze maz nabywa to do majatku odrebnego
roni20
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 7 maja 2005, 13:28

jest to dzialka pracownicza


W takim razie błędnie Cię zrozumiałem bo początkowo uznałem że jest to działka budowlana czyli nieruchomość gruntowa (kawałek ziemi) kupowana na własność.
W tej sytuacji powtarzam za Pawłem i Marcinem, że zasadą jest, że przedmioty nabywane w trakcie małżeństwa wchodzą do współności małżeńskiej
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość