Podział majątku po rozwodzie a majątek wniesiony

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Podział majątku po rozwodzie a majątek wniesiony

Postprzez katka » Cz, 8 wrz 2011, 23:25

Witam, mam pytanie.
Jesteśmy z mężem po rozwodzie (bez orzekania o winie). W trakcie małżeństwa kupiliśmy razem mieszkanie, które w dużej części wyposażyli moi rodzice. Zrobiliśmy gruntowny remont za pieniądze ze sprzedaży mieszkania po babci mężą ( zapisane mieszkanie przed naszym ślubem). Chcemy to mieszkanie sprzedać i się podzielić pieniędzmi.
Moje pytanie to:
1. Czy męzowi należy się w związku z tym większa część pieniędzy ( w związku z tym, że zainwestował tam te pieniądze po mieszkaniu babci) ?
2. Aktualnie wynajmujemy to mieszkanie i mój były mąż również twierdzi, że mu się należy 2/3 z tego wynajmu zw względu j.w. Czy tak jest ?
Bardzo wdzięczna za odp.
katka
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 8 wrz 2011, 23:17

Re: podział majątku a majątek wniesiony

Postprzez Antonio » So, 10 wrz 2011, 22:02

Mieszkanie kupiliście razem podczas trwania wspólnoty majątkowej więc podlega podziałowi. Co do pieniędzy które mąż zainwestował w remont, według mnie, należały do jego majątku odrębnego (bo mieszkanie dostał przed zawarciem małżeństwem) i będzie mógł żądać ich zwrotu.
Antonio
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 06:52

Re: Podział majątku po rozwodzie a majątek wniesiony

Postprzez katka » Pn, 12 wrz 2011, 04:13

Bardzo dziękuję za odpowiedź i tym samym pomoc.
Jednak jeśli mogę to podpytam dalej. Rozumiem, że będzie mógł żądąć ich zwrotu, jednak czy w świetle tego, iż przez ostatnie 5 lat naszego małżeństwa mąż nie pracował, pracowałam tylko ja i zarabiałam w miarę dobre pieniądze (oczywiście co komu dobre, ale było ok 2-3 krotność średniej krajowej) , to mimo wszystko będę musiała się z nim rozliczać za tamto mieszkanie ? Było to duuuuuużo więcej aniżli całe to babcine mieszkanie....
katka
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 8 wrz 2011, 23:17


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości