Ojciec nie płaci alimentów, co zrobić ?

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Ojciec nie płaci alimentów, co zrobić ?

Postprzez romsro » Pt, 30 wrz 2005, 21:37

chcialabym zrobic ojcu mojego dziecka zrobic afront przez nadanie listu do wszystkich jego sasiadow ze jest ojcem i "alfonsem".
dziecko ma juz prawie 3 lata o on nie wylozyl ani grosza na jego utrzymanie.co mi za to grozi.
romsro
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Laporteki » Pt, 30 wrz 2005, 22:03

Aż jestem ciekawa co Marcin napisze :D
Laporteki
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 30 wrz 2005, 23:21

chcialabym zrobic ojcu mojego dziecka zrobic afront przez nadanie listu do wszystkich jego sasiadow ze jest ojcem i "alfonsem".


A co chcesz osiągnąć? Bo jeśli to żeby zaczął płacić to raczej skutek będzie odwrotny.

Owszem można rozważać, że narażać Cię to może na ewentualną odpowiedzialność cywilną za naruszenie dóbr osobistych, czy nawet odpowiedzialność karną. Można dyskutować że ewentualne skutki prawne będą takie czy inne.
Ale moim zdaniem nie to jest najważniejsze.
Dla mnie najważniejsze na Twoim miejscu było by to, że po pierwsze skutki takiego działania będa zapewne mizerne. Po drugie działanie to służyć będzie raczej powstawaniu dodatkowych napięć i problemów na linii Ty-ojciec dziecka (w imię starej newtonowskiej zasady że akcja rodzi reakcję). Po trzecie, wcale nie zdziwiłbym się, że sama siebie narazisz w ten sposób na głupie komentarze tych sąsiadów itp. Rozważany przez Ciebie gest nie służy rozwiązaniu problemu, będzie co najwyżej prostym odreagowaniem negatywnych emocji dodatkowo komplikującym i "nakręcającym" emocjonalnie i tak nieprzyjemną dla Ciebie sytuację.

Krótko mówiąc moim zdaniem nie warto i to wcale nie z uwagi na ewentualnie grożąca odpowiedzialność prawną.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez romsro » So, 1 paź 2005, 08:31

dziekuje
romsro
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez romsro » So, 1 paź 2005, 09:10

nie wiem jak wyglada zycie towarzyskie ojca mego dziecka bo nie mam z nim kontaktu tyle ze zyjemy w tym samym miescie.
mysle ze On zgrywa kawalera jak by nigdy nic sie nie stalo,i moze naciagac inne dziewczyny.
romsro
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 1 paź 2005, 13:19

Czy masz ustalone ojcostwo i prawo do alimentów w określonej wysokości? (umową?, ugodą?, wyrokiem sądu?)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez romsro » N, 2 paź 2005, 08:14

mam wszystko tylko dziecko nie ma ojca i dosc forsy,aby dziecku bylo lzej.
romsro
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Sponsor » N, 2 paź 2005, 13:08

I oczywiście uważasz, że wina leży wyłącznie po stronie ojca dziecka? ;)
Sponsor
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez romsro » N, 2 paź 2005, 13:51

niestety ale tak.unikal mnie jeszcze zanim sie dziecko urodzilo.do szpitala przyszedl 2 razy i w domu odwiedzil tez 2 razy.
romsro
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Sponsor » N, 2 paź 2005, 14:42

niestety ale tak.unikal mnie jeszcze zanim sie dziecko urodzilo.

Mało skutecznie jak widać ;)
Sponsor
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron