Ojciec nie płaci alimentów, dom przepisał na obcą osobę

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Ojciec nie płaci alimentów, dom przepisał na obcą osobę

Postprzez BENKA9 » Wt, 27 sty 2009, 11:08

Witam.Mam 19 lat,ucze sie.Ojciec ma dlug u komornika i w funduszu alimentacyjnym.W styczniu 2009 chcac wywinac sie od dlugow przepisal dom osobie obcej z wpisem do ksiegi wieczystej.ZUS z pewnoscia poradzi sobie z wyegzekwowaniem dlugu.Ja mam problem,ojciec przez prawie 10 lat nie placil alimentow,jego zadluzenie wobec mnie wynosi ponad 10 tys.Nie wiem co mam robic.Czy komornik za mnie sciagnie dlug,czy bede musial zakladac sprawe w sadzie.Bede wdzieczny za odpowiedz
BENKA9
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 27 sty 2009, 19:10

Jeśli dysponujesz tytułem wykonawczym, to możesz skierować do komornika wniosek o egzekucję zaległych alimentów.
W kwestii "przepisania domu osobie obcej z pisem do księgi wieczystej": możesz żądać uznania tej czynności prawnej za bezskuteczną w stosunku do Ciebie jako wierzyciela (skarga pauliańska).
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez BENKA9 » Śr, 28 sty 2009, 12:44

Jeśli dysponujesz tytułem wykonawczym, to możesz skierować do komornika wniosek o egzekucję zaległych alimentów.
W kwestii "przepisania domu osobie obcej z pisem do księgi wieczystej": możesz żądać uznania tej czynności prawnej za bezskuteczną w stosunku do Ciebie jako wierzyciela (skarga pauliańska).


Serdecznie dziekuje za odpowiedz.mam jeszcze pytanie,gdzie sie wnosi skarge paulianska.Do sadu?
BENKA9
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Śr, 28 sty 2009, 13:09

Tak jak każdy pozew- do sądu.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez BENKA9 » Śr, 28 sty 2009, 13:13

Tak jak każdy pozew- do sądu.



serdecznie dziekuje za szybka odpowiedz.Pozdrawiam
BENKA9
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron