ojciec nie płaci alimentów - co zrobić ?

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

ojciec nie płaci alimentów - co zrobić ?

Postprzez ainim » Pt, 14 paź 2005, 10:19

czy ktos wie jak postapic w przypadku kiedy ojciec dziecka nie placi,nie pracuje(zeby komornik nic nie mogl zdzialac).Dziadkowie(rodzice ojca dziecka)niezyja,ale jest prababka.Wiem,ze mozna podac ja o alimenty,ale jak to zrobic?prosze mi pomoc
ainim
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Pt, 14 paź 2005, 16:37

jak to zrobic?


Dokładnie tak jak w wypadku ojca dziecka, tylko dodatkowo trzeba wykazać (udowodnić), że uzyskanie alimentów od ojca oraz jego rodziców jest niemożłiwe ewentualnie że ojciec dziecka nie jest w stanie uczynić zadość swemu obowiązkowi lub że uzyskanie od niego na czas potrzebnych uprawnionemu środków utrzymania jest niemożliwe lub połączone z nadmiernymi trudnościami (zob. art. 132 k.r. i o.)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Dziękuje

Postprzez ainim » So, 15 paź 2005, 17:08

dziękuje Ci bardzo,sprawdze sobie i napewno skorzystam z Twojej porady.Czy jesteś prawnikiem czy osobą prywantą??Dziękuje
ainim
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » So, 15 paź 2005, 19:23

Czy jesteś prawnikiem czy osobą prywantą??


Tu na forum jestem osobą prywatną ;)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez ainim » Wt, 18 paź 2005, 14:42

Czesc Dredd

Przepraszm,ze dopiero sie odzywam ale leze z bankami i niebardzo moglam wstac.
Pierwszy raz szukalam pomocy w internecie,przewaznie robie to u bezplatnego prawnika w stowarzyszeniu dla kobiet,ale tam sie dostac to problem,a na kancelarie mnie nie stac.Moze znasz jakiegos niedrogiego prawnika w Gdansku,mam jeszcze wiele do zrobienia po rozwodzie(dotyczy to przewaznie spraw mojego syna).Obecnie trwa sprawa o pozbawienie praw rodzicielskich bylego meza w stosunku do naszego syna i rece mi juz opadaja:on ma prawnika i to za duze pieniadze a mnie sad odmowil adwokata z urzedu,a raczej tak sedzina pokierowala rozmowe ze jako osoba zdolna prawnie do podejmowania decyzji i tak nie otrzymam adwokata a caly ten proces spowolni i odroczy rozprawy wiec zrezygnowalam.
Dziekuje Ci jeszcze raz za pomoc,czekam na wizyte u prawnika ze stowarzyszenia,majac od Ciebie informacje bede wiedzila jak prowadzic rozmowe i na jaki art mam sie powolac:).
ainim
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 19 paź 2005, 18:02

Moze znasz jakiegos niedrogiego prawnika w Gdansku


Niestety mieszkam z dala od Gdańska - na terenie okręgu zupełnie innego Sądu Apelacyjnego. Nie znam adwokatów z Gdańska.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron