Odmowa reklamacji - co zrobić ?

odszkodowanie, zwrot towarów, reklamacja, Rzecznik Praw Konsumenta, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)

Odmowa reklamacji - co zrobić ?

Postprzez Vanezia » Śr, 24 sie 2005, 23:23

mam pytanie, zawiozlam do sklepu, buty, reklamujac je, odpadla mi szpilka, nie zadzwonili do mnie tylko przyslalli mi buty poczta, ale ich nie naprawili, ani nie wymienili na nowe, zamiescili tylko takie ogloszenie 'w reklamowanym obuwiu uszkodzenie obuwia ma charakter mechaniczny. Powstala na skutek gwaltownego dzialania np. zachaczenia (slady na obcasie). Zgodnie z przepisami reklamacyjnymi sprzedajacy nie ponosi odpowiedzialnosci za uszkodzenia do ktorych przyczynil sie uzytkownik' Co mam robic w takiej sytuacji, to o tyle wazne ze te buty, kosztowaly 449... moge cos zrobic? Ostatnio jak reklamowalam w tym samym sklepie, inne buty, ale ta sama rzecz reklamacja zostala przyjeta, czemu tym razem nie? Prosze o rade
Vanezia
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 25 sie 2005, 11:55

Zgodnie z przepisami reklamacyjnymi sprzedajacy nie ponosi odpowiedzialnosci za uszkodzenia do ktorych przyczynil sie uzytkownik'


Warto byłoby zapytać sprzedawcę o podstawę prawną takiego poglądu...

Co mam robic w takiej sytuacji, to o tyle wazne ze te buty, kosztowaly 449... moge cos zrobic? Ostatnio jak reklamowalam w tym samym sklepie, inne buty, ale ta sama rzecz reklamacja zostala przyjeta, czemu tym razem nie?


Twoją sytuację regulują przepisy ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. Nr 141, poz. 1176, ze zm.). Możesz zwrócić się z prośbą o pomoc do powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów albo do organizacji konsumenckiej (np. do Federacji Konsumentów).
W ostateczności pozostaje droga sądowa.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawa Konsumenta

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron