Niewykonana umowa sprzedaży w internecie

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Niewykonana umowa sprzedaży w internecie

Postprzez Ala » Pt, 30 sty 2004, 16:51

W sposób opisany w tym wątku kupiłam 7 książek - t. zw. "e-booków" płacąc za nie SMSami. W sumie ponad 76 zł mnie to kosztowało. E-booki miałam dostać e-mailem.
Nie dostałam do dziś chociaż minęło już pół roku.
W jaki sposób i na jakiej podstawie mam dochodzić zwrotu zapłaconych pieniędzy? Ja jestem konsumentem a sprzedawca przedsiębiorcą (spółka z o.o.). Najlepiej gdyby jakoś się dało ustalić właściwość sądu według mojego miejsca zamieszkania.
Wiem, że to śmieszne pieniądze ale podobno takich "sprzedawców" jest w internecie mnóstwo i chciałabym dać złodziejom nauczkę.

Pozdrawiam serdecznie,
Ala
Ala
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 30 sty 2004, 20:19

Wiem, że to śmieszne pieniądze ale podobno takich "sprzedawców" jest w internecie mnóstwo i chciałabym dać złodziejom nauczkę.

Jeśli uważasz kontrahenta za złodzieja, to zgłoś się z tym problemem na policję.
W przypadku przestępstwa, a być może zaistniało tu oszustwo, właściwość miejscowa sądu może zostać określona według miejsca, w którym skutek stanowiący znamię czynu zabronionego (tu: rozporządzenie mieniem) nastąpił. (Art. 6 § 2 kk)
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości