lokal uzytkowy, proszę o pomoc

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

lokal uzytkowy, proszę o pomoc

Postprzez leonx2 » Cz, 8 gru 2011, 21:00

Mam problem z najemcą lokalu użytkowego. Sytuacja wygląda następująco:
Jestem nowym właścicielem budynku, poprzedni właściciel zatrudniał administratora, który
również pracował do września dla mnie. W czerwcu tego roku administrator dał nową umowę najmu
którą najemca podpisał, niestety nie wypowiedział starej umowy, ale o tym dowiedziałem się już
długo po fakcie. Najemca twierdzi ze nowa umowa jest z tego powodu nie ważna, mimo że ją podpisał
( czy ma racje ? ). Nie mam niestety jego umowy zawartej z poprzednim właścicielem (nie zostały mi przekazane, ponoć zaginęła), a najemca nie chce przedstawić mi tej umowy. Czy ma do tego prawo ?. Ze względu na to, że opłaca czynsz nie tylko z opóźnieniem to jeszcze w niepełnej wysokości ( płaci połowę czynszu) chcę mu wypowiedzieć umowę najmu, i nie wiem, na którą umowę mam się powołać.
Proszę o pomoc
leonx2
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 8 gru 2011, 20:59

Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości