licencja na oprogramowanie

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

Postprzez Marcin » Cz, 17 paź 2002, 15:23

Ja mam inne wyobrażenie umowy w formie pisemnej.
Wg. mnie umowa która jest zawarta na nośniku , nawet po jej wydrukowaniu , nie jest umową w formie pisemnej.


Teoretycznie masz rację, ale życie jest życiem...;).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mirmil » Cz, 17 paź 2002, 15:33


... ale życie jest życiem...;).




Tylko jak to wyglądało by w sądzie, po pięciu latach od zakupu(instalacji?) oprogramowania jesteś piratem , a na dodatek przez poprzednie pięć lat używałeś oprogramowania nielegalnie :D .
I jeszcze trzeba by wystąpić do producenta oprogramowania o przedłużenie licencji. :D . A swoją drogą ciekawe jakby zareagowali w Microsofcie na takie pismo. :D
mirmil
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 17 paź 2002, 15:38

na dodatek przez poprzednie pięć lat używałeś oprogramowania nielegalnie :D


Napisałem poprzednio:

byłby to wniosek idący zbyt daleko


i podtrzymuję tę opinię. To wszystko.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez andy » Pt, 18 paź 2002, 12:57

mam bardzo podobną opinię na ten temat - firma Microsoft osiągnęła dominującą pozycję na naszym rynku i bewzględnie ją wykorzystuje między innymi przy użyciu takich organizacji jak jej prywatna policja - BSA

Warunki licenji MS są niejasne i w wysokim stopniu niewygodne dla użytkowników - tj. zmuszają ich do ponoszenia kosztów (np. przechowywania dokumentacji) których ponoszenie nie jest konieczne w przypadku innych producentów oprogamowania.

Pomysł z pisemną umową licencyjną, która nie jest sporządzana na piśmie ani podpisywana przez żadną ze stron a jedynie dochodzi do skutku poprzez instalacje czy kupienie pudełka z licencją wydaje mi się kuriozalny i na pewno może być w przyszłości początkiem niejednej interesującej potyczki sądowej. Jak w takiej umowie pisemnej są na przykład zidentyfikowana strona licencjobiorcy?

Dodatkowo proszę na przyklad zwrócić uwagę iż fakt że system windows xp w formule MOLP (licencja na ponad 5 stanowisk + jeden zestaw nośników dokumentacji i umowa licencyjna) nie występuje w ofercie MS w formie czystej, a jedynie jako upgrade co zmusza firmę, która na przykład używała wcześniej Linuxa i chce przejść na Win XP lub ma tylko 4 stanowiska do zakupu licencji tzw pudełkowych oraz niepotrzebnych jej w istocie nośników - koszt jednego nośnika netto około 160 PLN.

W tym miejscu zachęcam więc jak zwykle wszystkich prawników, którzy mają trochę wolnego czasu do rozpoznania sprawy w zakresie ścigania praktyk monopolistycznych z powództwa prywatnego i ewentualnego utrudnienia życia Bilusiowi G.
andy
 

Poprzednia strona

Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości