licencja na programy

świadczenie usług drogą elektroniczną, mp3, aukcje internetowe, e-usługi, podpis elektroniczny.

licencja na programy

Postprzez Waga » N, 11 lis 2001, 00:08

Firma zakupiła w 1996 roku licencje na programy komputerowe typu FIKS, MAGFAKT, KALI. Po upływie okresu licencji zakupiono na f-rę vat aktywowanie tych programów/ tak ujęto w f-rze/ z 22% stawką podatku.Potraktowałam to jako kup w momencie zakupu. Licencje zalicza się do wartości niematerialnych i prawnych, które podlegają amortyzacji. Nie będę reklamować firmy która w ten sposób sprzedaje swoje programy, w innych mozna kupić programy za jednorazową zapłatę. Aktywowanie potraktowałam jako usługę zaliczając bezpośrednio w koszty a nie do wartości. Czy ktoś spotkał się z tym? Jak jest prawidłowo bez problemów z US?
Waga
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pandar » Pn, 12 lis 2001, 11:18

Jeżeli na fakturze napisano "aktywowanie" to jest to niewątpliwie usługa, którą można zaliczyć do kup, tak jak w przypadku aktywacji (telefonu).
Takie jest moje zdanie ;)
Pandar
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dariusz_Kowalczuk » Wt, 13 lis 2001, 13:12

Aktywowanie jest prawdopodobnie zdefiniowane w samej umowie licencyjnej jako usługa.
Prawdopodobnie dystrybutor tego oprogramowania wymyślił "patent" na umożliwienie nabywcom zaliczania tej usługi do kup i w przypadku kontroli będzie w stanie przekonać kontrolującego o słuszności takiego rozwiązania.
Np. usługa aktywacji polega na wprowadzeniu dwucyfrowego kodu ;-)
Dariusz_Kowalczuk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo dot. Internetu, społeczeństwa informacyjnego, nowych technologii

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron