kiedy grafik?

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

kiedy grafik?

Postprzez varla » Wt, 31 paź 2006, 14:55

Witam,
pracujemy w systemie 2-zmianowym, od 6 do 22, we wszystkie dni, za wyjątkiem ustawowo wolnych od pracy. Grafik pracy otrzymujemy na dzień lub dwa przed rozpoczęciem nowego miesiąca. Nie muszę chyba pisać, jak bardzo jest to uciążliwe, tym bardziej, że nie ma możliwości jakiejkolwiek zamiany w razie pilnej "życiowej" sytuacji (pismo dyrekcji w tej sprawie). A zarejestrowanie się np. do lekarza jest ruletką, bo trzeba się rejestrować z dużym wyprzedzeniem, i człowiek bierze każdy termin wolny, jaki jest, szczególnie do specjalisty. W związku z tym mam pytanie: jaki ma termin pracodawca na to, by przedstawić nam grafik pracy? Dodam, że przyjęty jest 4-miesięczny okres rozliczeniowy. Proszę również o ewentualną podstawę prawną.
Dziękuję i pozdrawiam
varla
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Esokal » Wt, 31 paź 2006, 15:08

Abstrahując od problemu, też chciałbym znać swoje godziny pracy z miesięcznym wyprzedzeniem.
Esokal
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez varla » Cz, 9 lis 2006, 20:53

Hmmm.... To sobie temat wymysliłam, z którym jakoś nikt nie chce się zmierzyć. Gdzieś w necie wyczytałam, że inspekcja pracy ZALECA, by grafiki tworzono na cały przyjęty okres rozliczeniowy. Tylko co może pracodawca zrobić z ZALECENIEM? Czy jest wiążące?
varla
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości