czy i kiedy mogę sie zarejestrowac jako bezrobotna

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

czy i kiedy mogę sie zarejestrowac jako bezrobotna

Postprzez barba » Pt, 7 lis 2003, 20:01

W dniu , w którym otrzymałam wypowiedzenie warunków pracy w okresie ustawowym 2-mu miesięcznym / byłam zatrudniona na czas nieokreślony/ zachorowałam . Okres chorobowego trwa, zgodnie z wypowiedzeniem pracownikiem już nie jestem, zaświadczenie lekarskie/ L-4/ dostarczam do ZUS-u , ZUS płaci mi zasiłek chorobowy. Czy i kiedy mogę się zarejestrować jako bezrobotna w Urzędzie Pracy ?
Proszę o odpowiedź. Barbara
barba
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 7 lis 2003, 20:52

Możesz zarejestrować się po zakończeniu zwolnienia lekarskiego. Z uwagi na uprawnienia do zasiłku dla bezrobotnych, najlepiej jest zarejestrować się następnego dnia po zakończeniu zwolnienia.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 7 lis 2003, 20:54

BTW: skąd się wziął 2-miesięczny okres wypowiedzenia umowy o pracę - taki okres wypowiedzenia nie jest znany kp.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

pomyłka , przepraszam 3 m-ce

Postprzez barba » Pt, 7 lis 2003, 21:17

Dziękuję za odpowiedź , to 3 m-ce , a nie 2 , pomyliłam się , za duzo na głowie już tego wszystkiego . Dziekuję i pozdrawiam . Barbara
barba
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości