kara za szybkosc

wykroczenia, naruszenia kodeksu drogowego, mandaty, kara nagany, grzywny, ograniczenia wolności,

kara za szybkosc

Postprzez keramj » Wt, 14 wrz 2004, 21:04

Sam już nie wiem co myslec, poprostu zbaraniałem jak to usłyszałem. Otóż w moim zakładzie po przyjściu do pracy oddaje sie do specjlanych gablot przepustki a po skończonej pracy odbiera sie je. Więc pracownik po wyjeciu owej przepustki udałsie raźnym krokiem w strone roweru wskoczyl na niego i odjechał. Sytuacje tą obserwował kierownik, który natychmiast zwrócił sie do majstra aby owego pracownika w bieżacym miesiącu pozbawił premii, argumentujac że pracownik za szybko wykonywał te czynności.
Na drugi dzień, majster powiadomił owego pracownika o calej sytuacji. Ten natychmiast udał sie do kierownika aby wyjasnic cale zajscie lecz jakie bylo jego zdziwienie gdy na powitanie uslyszal : "A dziędobry panu co chce sie pan zwolnic"
Bylo po dyskusji.
W jaki sposob bronic sie przed takimi sytuacjami, a niestety jest ich coraz wiecej i coraz bardziej sa one absurdalne?
keramj
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 15 wrz 2004, 15:10

Sytuacje tą obserwował kierownik, który natychmiast zwrócił sie do majstra aby owego pracownika w bieżacym miesiącu pozbawił premii, argumentujac że pracownik za szybko wykonywał te czynności.


O ile będzie się to obracać jedynie w granicach pozbawiania premii, a ta nie jest uregulowana jasno np. regulaminem premiowania, to obawiam się że pozostaje jedynie rozważenie zmiany pracodawcy
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez keramj » Śr, 15 wrz 2004, 19:08

No ja już o tym myśle ale czy to jest konkretny powód, przecież premia zależy od wykonywanej pracy a nie od sposobu wsiadania na rower.
keramj
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 17 wrz 2004, 22:33

Jeżeli to świadczenie, zwane "premią" ma charakter uznaniowy, a zatem jest w istocie nagrodą, praktycznie nie ma szans na zakwestionowanie odmowy jej wyplaty. Teoretycznie można byłoby próbować powoływać się na przepisy o równym traktowaniu w zatrudnieniu (patrz zwłaszcza art. 18 [3c] kp.), ale nie wiem, na ile mogłoby być to skuteczne. Jeśli natomiast premia ma charakter regulaminowy, a zatem są wyraźnie określone przesłanki, od których zależy przyznanie premii, w razie nieuzasadnionej odmowy jej przyznania można dochodzić wypłaty na drodze sądowej.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez keramj » Pn, 20 wrz 2004, 18:55

czyli raczej kiepsko to widze bo z tą premia jest czeski film. Jest ale nie wiadomo ile dokladnie procent i na jakiej zasadzie jest przyznawana.
keramj
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Wykroczeń

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości