Bazy danych osobowych

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Bazy danych osobowych

Postprzez Wiktor » Śr, 16 paź 2002, 14:38

Witam po raz pierwszy. Trafiłem do Was przypadkiem i to było trafienie w dziesiątkę.

Moje pytanie brzmi: czy baza danych utrzymana na moim serwerze obejmująca wpisy adresy firm i nazwiska osób związanych z firmą np. firma jest prowadzona w domu i jest jednoosobowa (małe firmy rodzinne) jest w rozumieniu prawa bazą danych podlegająca również rejestracji baz danych w urzędzie do tego powołanym?

pozdrawiam Wiktor.
Wiktor
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 16 paź 2002, 15:03

Podałeś za mało szczegółów, ale wygląda na to, że Twoja baza może podlegać obowiązkowi rejestracji zbioru danych osobowych u Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Zależy to m.in. od zakresu zbieranych danych. Jeśli byłyby to dane tylko te, które są dostępne w ewidencji działalności gospodarczej (ewentualnie Krajowym Rejestrze Sądowym), można byłoby je uznać za powszechnie dostępne, co wyłączałoby obowiązek rejestracji (por. art. 43 ust. 1 pkt 11 ustawy o ochronie danych osobowych).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez romcia » Śr, 16 paź 2002, 15:10

Poczytaj
Dz.U 2001 nr 100 poz. 1087 - zmiany
Dz.U. 1997 nr.133 poz. 883
romcia
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re.

Postprzez Wiktor » Śr, 16 paź 2002, 16:24

Podałeś za mało szczegółów, ale wygląda na to, że Twoja baza może podlegać obowiązkowi rejestracji zbioru danych osobowych u Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Zależy to m.in. od zakresu zbieranych danych. Jeśli byłyby to dane tylko te, które są dostępne w ewidencji działalności gospodarczej (ewentualnie Krajowym Rejestrze Sądowym), można byłoby je uznać za powszechnie dostępne, co wyłączałoby obowiązek rejestracji (por. art. 43 ust. 1 pkt 11 ustawy o ochronie danych osobowych).


Dzięki za błyskawiczna odpowiedź. Myślałem tylko o danych dotyczących firmy czyli jeżeli firma zarejestrowana jest jako Jan Kowalski zam. Łódź Piotrkowska 3 + działalność firmy, NIP, telefony. Ale tak naprawdę te dane pokrywają się z jego adresem prywatnym i telefony też, a nazwa firmy Jan Kowalski jest jego nazwiskiem.
Wiktor
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 16 paź 2002, 16:44

Myślałem tylko o danych dotyczących firmy czyli jeżeli firma zarejestrowana jest jako Jan Kowalski zam. Łódź Piotrkowska 3 + działalność firmy, NIP, telefony. Ale tak naprawdę te dane pokrywają się z jego adresem prywatnym i telefony też, a nazwa firmy Jan Kowalski jest jego nazwiskiem.


Zgodnie z art. 88b ust. 2 Prawa działalności gospodarczej, zgłoszenie o dokonanie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej powinno zawierać:
1) oznaczenie przedsiębiorcy,
2) oznaczenie miejsca zamieszkania i adresu przedsiębiorcy, a jeżeli stale wykonuje działalność poza miejscem zamieszkania - również wskazanie siedziby i adresu zakładu głównego, oddziału lub innego miejsca, o którym mowa w art. 11 ust. 1,
3) określenie przedmiotu wykonywanej działalności gospodarczej,
4) wskazanie daty rozpoczęcia działalności gospodarczej.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez wiktor » Śr, 16 paź 2002, 16:54

Dzięki Marcin ale jak byś mi jeszcze powiedział czy właśnie te dane rejestrowane u mnie na serwerze podlegają rejestracji w GIODO czy nie muszę starać się o rejestrację takich baz, bo są to dane Firmy. Przy okazji taki użytkownik np w przypadku serwisu Panoramy Firm rejestruje sam te dane na ich platformie właśnie o taką rejestrację danych chodzi.
wiktor
 

Postprzez Marcin » Śr, 16 paź 2002, 21:06

ale jak byś mi jeszcze powiedział czy właśnie te dane rejestrowane u mnie na serwerze podlegają rejestracji w GIODO


Jeśli są to dane wymienione wyżej w zacytowanym przepisie PDG, to zbiór nie podlega rejestracji.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron