ochrona danych osobowych

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

ochrona danych osobowych

Postprzez fortunykolo » Śr, 7 sie 2013, 13:39

Parę miesięcy temu wzięłam udział w konkursie zorganizowanym przez portal tojakobieta.pl, biorąc w nim udział zaakceptowałam tym samym regulamin, który odnosi się do kwestii danych tak:

"REGULAMIN KONKURSU
Zgłoszenie należy wysłać korzystając z formularza kontaktowego, podając swoje dane: imię, nazwisko, wiek, miejscowość..

Portal zastrzega sobie opublikowanie zgłoszeń konkursowych.

Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb organizacji konkursu tojakobieta.pl (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97 o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Ust. Nr 133, Pozycja 883)."


A więc wysyłając zgłoszenie podałam imię, nazwisko, wiek, adres. Konkursu nie wygrałam (co akurat nie jest istotne w tym wypadku), ale wszystkie zgłoszenia (zadanie polegało na opisaniu bohatera książki, z którym się utożsamiam) zostały opublikowane na stronie tojakobieta.pl, a przy każdym z nim widnieje: imię, nazwisko, wiek oraz miejscowość. Po jakimś czasie sprawdziłam, co Google o mnie wie. Wpisałam do wyszukiwarki swoje imię i nazwisko. Wyskoczyły 2 strony o mnie. Na drugiej stronie wynik konkursu tego portalu, który pozwala mnie zidentyfikować: ile mam lat, oraz z jakiej miejscowości pochodzę. Nie byłoby to uciążliwe, gdyby wyniki w Googlach nie wskazywały, że nie ma drugiej takiej osoby w wyszukiwarce, o tym samym imieniu i nazwisku. Tym samym, można mnie w prosty sposób zidentyfikować: ile mam lat, oraz miejscowość, z której pochodzę/w której mieszkam.

Na stronie tojakobietapl. w dziale zgłoszeń napisałam do redakcji, prosząc o usunięcie z portalu mojego imienia i nazwiska, wieku, oraz miejscowości. Po paru dniach nie otrzymałam odpowiedzi, więc wysłałam to samo zgłoszenie ponownie. W końcu otrzymałam odpowiedź:

"REGULAMIN KONKURSU
Zgłoszenie należy wysłać korzystając z formularza kontaktowego, podając swoje dane: imię, nazwisko, wiek, miejscowość..
Portal zastrzega sobie opublikowanie zgłoszeń konkursowych.
Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb organizacji konkursu tojakobieta.pl (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97 o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Ust. Nr 133, Pozycja 883).

Dalsza korespondencja jest bezcelowa.

Portal dla Kobiet
www.tojakobieta.pl"


Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że sama wyraziłam zgodę na przetwarzanie moich danych, ale mam również prawo do tego, aby je usunąć bądź żądać aby nie pokazywały się one w wyszukiwarce.

Jakie działania teraz mogę podjąć?

Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam.
fortunykolo
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 7 sie 2013, 13:36

Re: ochrona danych osobowych

Postprzez wyssa » Śr, 4 wrz 2013, 11:38

Możesz prosić jak najbardziej o usunięcie Twojego wpisu powołując się na odpowiednią ustawę.
wyssa
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 4 wrz 2013, 11:32

Re: ochrona danych osobowych

Postprzez janklauzulowy » Pt, 6 wrz 2013, 19:24

Powołaj się na ustawę o ochronie danych osobowych i zażądaj zaprzestania przetwarzania danych w związku z tym, że odpadła już przyczyna ich przetwarzania (konkurs się skończył).
janklauzulowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz, 5 wrz 2013, 10:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: ochrona danych osobowych

Postprzez kinia89 » Śr, 2 mar 2022, 18:10

Wiecie, jak przykładowo chcecie dowiedzieć się jak zarządzać danym zgodnie z rodo? Jak operować informacjami w bezpieczny sposób? To warto z całą pewnością postawić na szkolenie https://www.agm-konsulting.pl/oferta/sz ... nformacji/ - z niego zdobędziecie świeżą, przydatną wiedzę.
kinia89
 
Posty: 195
Dołączył(a): Śr, 9 paź 2019, 11:04

Re: ochrona danych osobowych

Postprzez keon.luettgen » Śr, 9 mar 2022, 12:26

Oczywiście, że możesz wymagać usunięcia tego wpisu. Powołując się na ustawę o ochronie danych osobowych z miejsca jesteś na pozycji wygranej :)
keon.luettgen
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 9 mar 2022, 11:48
Lokalizacja: Katowice


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron