Antena 2,4 GH na dachu i pozew do sądu

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Antena 2,4 GH na dachu i pozew do sądu

Postprzez joyo » So, 5 cze 2004, 22:22

Postawiłem antene radiową 2,4 GH na wysokości 3m na maszcie drewnianym i zostałem wezwany do sądu przez sąsiada ghdyż mu to przeszkadza. Dodam że antena jest na moim dachu a dom sąsiada jest połączony ścianą z moim tzw. bliżniak . Moje pytanie brzmi czy i jak może mnie zmusić do zdjęcia anteny i jakie jest prawo wobec takiego przypadku.


Prosze o wszelkie odpowiedzi..
joyo
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » N, 6 cze 2004, 13:21

Zgodnie z art. 144 kc, właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych. Trudno jest, bez znajomości stanu faktycznego, dokonywać dalej idących rozważań. Sam fakt, że komuś subiektywnie przeszkadza antena, nie uzasadnia jeszcze pozwu o zaniechanie immisji (art. 222 § 2 kc). Sąsiad musiałby wykazać, że antena zakłóca korzystanie z jego nieruchomości, na przykład przeszkadza w odbiorze radia lub telewizji, czy też może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie osób zamieszkujących tę nieruchomość.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez joyo » N, 6 cze 2004, 18:29

Czy ta osoba musi to udowodnić że jej zakłuca?
joyo
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 7 cze 2004, 00:16

Czy ta osoba musi to udowodnić że jej zakłuca?

Zakłóca - tak (art. 6 kc).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości