Pomyłka sądu-jaki pozew złożyć?

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Postprzez FloRa » Wt, 6 gru 2005, 22:36

tak właśnie zrobiłam- zadzwoniłam do dłużnika i zaproponowałam mu dobrowolne zapłacenie odsetek jednak on woli aby sprawę rozstrzygnął sąd ponieważ uznał iż uregulował wszystko zgodnie z wyrokiem. Czy w tej sytuacji powinnam wystawić kolejne pełnomocnictwo dla prawnika? Czy można to traktować jako ciąg dalszy poprzedniej sprawy?
FloRa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Wt, 6 gru 2005, 22:54

Czy w tej sytuacji powinnam wystawić kolejne pełnomocnictwo dla prawnika?


Wg mnie tak. To będzie zupełnie nowa sprawa.
Jeśli to będzie ten sam, który sknocił Ci poprzednią sprawę to może w ramach przyzwoitości i uczciwości mógłby Ci pokryć wpis od nowego pozwu ;) :)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez FloRa » Wt, 6 gru 2005, 23:00

dzięki za poradę :) właśnie siedzę i myślę jak sprowokować mojego prawnika do przyznania się do błędu i poniesienia kosztów- a może jest na to jakiś paragrafik? :)
FloRa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Wt, 6 gru 2005, 23:13

dzięki za poradę :) właśnie siedzę i myślę jak sprowokować mojego prawnika do przyznania się do błędu i poniesienia kosztów- a może jest na to jakiś paragrafik? :)


Wydaje mi się że masz na to całe orzeczenie Sądu Odwoławczego w Twojej sprawie, no i wspomniany wyżej art. kodeksu postępowania cywilnego o uzupełnianiu rozstrzygnięcia.
Już na aplikacji uczą że nie da rady apelować od nieistniejącej cześci orzeczenia ;)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez FloRa » Śr, 7 gru 2005, 22:33

widzisz jak to jest- widocznie mój prawnik akurat był na wagarach ;) Jednocześnie mając takie a nie inne kontakty z dłużnikami mogę tylko żałować,że nie zostałam prawnikiem :)... może załatwiłabym to lepiej...
FloRa
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron