zwrot kosztów przejazdu na badania lekarskie zlecone przez sąd

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

zwrot kosztów przejazdu na badania lekarskie zlecone przez sąd

Postprzez franek » Pt, 23 kwi 2004, 17:54

Witam Forumowiczów .

Sąd prowadzi rozprawe karna . Jestem tam oskarzonym. Sąd zlecił przeprowadzenie badań lekarskich specjalistycznych w stosunku do mojej osoby. Są to badania obowiązkowe, odbywające się poza miejscem mojego zamieszkania jak i siedziby Sadu. Kto mi zwróci koszty przejazdu na te badania i jak wyglada to formalnie?/ co pisac , potwierdzenie przejazdu itp ?/. Pozdrawiam
franek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 23 kwi 2004, 22:16

Oskarżonemu nie przysługuje zwrot wydatków.

Zgodnie z § 3 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 czerwca 2003 r. w sprawie poddawania badaniom lub dokonywania czynności z udziałem oskarżonego oraz osoby podejrzanej (Dz. U. Nr 108, poz. 1021) obecność osoby w miejscu i w czasie przeprowadzania badania lub dokonywania czynności zapewnia organ postępowania.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: zwrot kosztów przejazdu na badania lekarskie zlecone prz

Postprzez Zbigniew Gagat » Śr, 5 wrz 2012, 05:17

...Obecność osoby w miejscu i w czasie przeprowadzania badania lub dokonywania czynności zapewnia organ postępowania.
Moim zdaniem nie prawnika. Należy rozróżnić dwa etapy:
- dojazd na badania zgodnie z rozporządzeniem zapewnia organ. Czyli należy zwrócić się do organu o zapewnienie transportu. Stosowne pismo do organu z zapytaniem, w jaki sposób organ zamierza zapewnić obecność oskarżonego na badaniu. Poinformowanie gdzie obecnie przebywamy i rozkład dnia. W celu ustalenia sposobu transportu.
-przepis nie mówi, co po badaniu. Pierwszy przypadek po badaniu lekarz stwierdza że należy umieść na oddziale np. szpitalu. Sprawa rozwiązana.
Drugi jesteśmy poczytalni i pozostaje powództwo przeciwko osobie, która skierowała na badanie o znieważenie i zwrot kosztów powrotu.
Samo poinformowanie nie zwalnia z obowiązku zorganizowania transportu.
Zbigniew Gagat
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 5 wrz 2012, 04:49


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość