Wyrok zaoczny - co robic?

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

Wyrok zaoczny - co robic?

Postprzez eska » Wt, 3 lip 2007, 16:18

Witam

Bylem odebrac listy z drugiego mieszkania tam gdzie jestem zamedlowany (dawno tam nie bylem) i dostalem pismo z sadu rejonowego... Mianowicie chodzi o to ze sad wydal wyrok zaoczny w jakiejs tam sprawie a ja nawet nie wiedzialem nic o tym ze bedzie rozprawa

Bylem w sadzie to mi baba powiedziala ze jak 2 razy nie odbiore awiza to oni uwazaja ze zostalem nalezycie poinformowany o tym ze odbecie sie sprawa... To jest prawda?

Bo troche przyznam sie ze wyrok mi nie pasuje i bym chcial sie jakos odwolac od tego. Tyle tylko ze nie wiem jak to zrobic zeby to odwolanie bylo uwzglednione...

To jest sprawa cywilna, jest to wyrok zaoczny. Sprawa o zapłate pracownikowi pensji za lipiec i sierpien 2006 r. Tyle tylko ze to sa jakies smieszne sumy w ogole z ksiezyca... i do tego odsetki a w pkt nr 2 pisze 'oddala powodztwo o zadosuczynienie' Czyli nie wiadomo skad w ogole taka duza kwota jak ja pracownikowi place cos ponad 900 zl (przynajmniej tak mam wpisywane na liscie plac ) i to juz z zusem itd... A wyrok dostalem ze mam zaplacic duzo wiecej

To jest sad rejonowy wydzial pracy i ubezpieczen spolecznych.

MAm czas na odwolanie 7 dni czyli moge wniesc sprzeciw normalnie?


Co teraz robic? MAm wniesc sprzeciw na formularzu naprzyklad takim?

www.ms.gov.pl/sprawy_cywilne/form5_sp.pdf

Czy co teraz robic?
eska
 

Postprzez kier_as » Cz, 5 lip 2007, 22:47

Wnos sprzeciw i raczej nie na formularzu. Sprawy zaoczne maja ta specyfike ze oswiadczenia powoda uznaje sie za prawdziwe i stad taki wyrok. Widocznie pracownicy podali iz takie byly ich zarobki
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pt, 6 lip 2007, 13:47

W każdej sprawie można wnieść sprzeciw na formularzu.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości