Wykorzystanie Wizerunku?

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Wykorzystanie Wizerunku?

Postprzez Ona89 » Pn, 26 gru 2011, 22:26

Witam.

Ostatnio dowiedziałam się, że ktoś rozsyłał moje zdjęcia z portali społecznościowych zupełnie obcym osobom za pomocą e-maila. Niestety miało to miejsce jakieś dwa lata temu. Niestety sprawcy nie znam.

Ponadto ktoś w podobny sposób wykorzystał moje zdjęcie do sex rozmowy na gg, podając się ze mnie (żadne dane osobowe nie padły, poza fotką, nawet miejscowość jest nieprawdziwa). Problem w tym, że zapis tej rozmowy posiadam, ale miała ona miejsce 4 lata temu.

Mogę cokolwiek zrobić w tych sprawach? Czy jednak retencja danych umarła po takim czasie? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc. Dziękuje.
Ona89
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 26 gru 2011, 22:24

Re: Wykorzystanie Wizerunku?

Postprzez Antonio » Cz, 29 gru 2011, 14:55

Powinnaś pójść na policję.

A skąd wiesz, że zdjęcia były rozsyłane 2 lata temu? Masz jakieś dowody na to?
Antonio
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 31 maja 2011, 06:52

Re: Wykorzystanie Wizerunku?

Postprzez Ona89 » Pt, 30 gru 2011, 03:02

Znalazły mnie dwie osoby na portalu społecznościowym i twierdzą, że wtedy wysłałam im fotki. Wiem, dziwne to samo w sobie.

Wszystko rozumiem. Ale doszło tutaj do naruszenia kodeksu karnego? Wtedy chyba nie mogę ruszać na policję. Okazuje się również, że mail ten nie istnieje(wiem, bo próbowałam wysłać coś na niego), a kontaktując się z o2(z tej poczty były wysłane) dowiedziałam się, że nie przechowują kopii zapasowej danych :(
Ona89
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 26 gru 2011, 22:24

Re: Wykorzystanie Wizerunku?

Postprzez Promyk » Pt, 30 gru 2011, 14:57

Jeśli chcesz dowiedzieć się kto to, to chyba musisz pójść na policję. Może oni będą potrafili ustalić tę osobę. Choć jak sama piszesz było to kilka lat temu, ślady się powoli zacierają, o2 nie ma kopii danych. Ciężko coś powiedzieć...
Promyk
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 30 gru 2011, 14:52

Re: Wykorzystanie Wizerunku?

Postprzez Ona89 » N, 1 sty 2012, 21:26

Znajomy z policji stwierdził, że nie doszło do naruszenia kodeksu karnego wtedy, dzisiaj mogłoby to być rozpatrywane jako stalking, ale jak mi powiedział - prawo nie działa wstecz.

Panowie z gadu-gadu również powiedzieli, że danych z tamtego okresu już nie posiadają. :(
Ona89
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn, 26 gru 2011, 22:24


Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • ochrona wizerunku
    przez vin » So, 5 cze 2004, 01:34
    9 Odpowiedzi
    2132 Wyświetlone
    Ostatni post przez Marcin Zobacz najnowszy post
    N, 6 cze 2004, 12:28

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości