wspólne mieszkanie po rozwodzie

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

Postprzez konrad91 » Śr, 28 kwi 2004, 12:11

Mylisz sie bardzo kolego. Mieszkanie kupilem corce ja. Ona jest wlascicielem mieszkania.

Pozdrawiam
konrad91
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez IGOR » Śr, 28 kwi 2004, 12:15

Ale fakt jest taki, że chciałbys z nimi zamieszkać ! PO ROZWODZIE !!!
IGOR
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez konrad91 » Śr, 28 kwi 2004, 12:18

Z corka chce mieszkac !!! to jest przestepstwo?????
konrad91
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez IGOR » Śr, 28 kwi 2004, 12:24

Tatusiu to czemu nie myslałeś o tym przed podjęciem kroków rozwodowych. Pełna rodzina gwarantuje wspólną opiekę nad dzieckiem. A tak masz mniejsze możliwości, a już napewno nei zamieszkasz z nimi w jednym mieszkaniu, gdyż żona jest w tej dobrej sytuacji iż nie jestes tam zameldowany (no chyba, że to Tobie przyznaja opieke nad dzieckiem to być moze będziesz mógł starac sie o eksmisję żony z mieszkania córki. Ale tego napewno nie wiem)
IGOR
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez konrad91 » Śr, 28 kwi 2004, 12:33

To zona podjela bez mojej zgody kroki rozwodowe, ja wlasnie caly czas mysle o tym. Zreszta nie mamy jeszcze rozwodu. Jestesmy po pierwszej sprawie.
konrad91
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez admin » Śr, 28 kwi 2004, 12:39

Uprzejmie zwracam uwagę, że jest to forum prawne.
Proszę ograniczyć wzajemne uszczypliwości i uwagi na temat charakteru i innych właściwości osobistych dyskutantów.
admin
Administrator
 
Posty: 21
Dołączył(a): Wt, 1 lut 2011, 00:18

Postprzez konrad91 » Śr, 28 kwi 2004, 12:50

Wlasnie o to prosilem Igora.
Potrzebuje merytorycznych porad a nie bezsensownych dyskusji. Jak zauwazyl Admin, nie jest to forum towarzyskie tylko prawne.

Jesli ktos moze polecic dobrego prawnika w Warszwawie zajmujacego sie tymi sprawami to prosze pisac na priva:
konrad@land.waw.pl

Pozdrawiam
konrad91
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez IGOR » Śr, 28 kwi 2004, 12:50

Zgoda Adminku, ale ... denerwuje mnie jak mężczyzna pisze, że żona bez jego zgody wystąpiła o rowód ! Miała go pytac o zgodę ???
Wybacz Adminku.
IGOR
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 5 maja 2004, 10:06

Art. 135 § 2 kro dotyczy przede wszystkim takiej sytuacji, w której dziecko mieszka z jednym z rodziców i to ten rodzic może podejmować osobiste starania o jego utrzymanie lub wychowanie. Jeżeli nawet zarobkowe i majątkowe możliwości tego rodzica są spore, uzasadnione może być przyznanie odpowiedniej kwoty alimentów od drugiego z rodziców, ktory osobiście o dziecko nie troszczy się, ponieważ wówczas wykonywanie obowiązku alimentacyjnego sprowadza się przede wszystkim do łożenia na utrzymanie dziecka. Natomiast przepis ten nie służy do uzasadnienia żądania zamieszkania z dzieckiem. Generalnie rozstrzyga o tym sąd, przy czym z reguły określa, że dziecko będzie zamieszkiwać z jednym z rodziców. Sytuacja, w której "na siłę" byłoby utrzymywane zamieszkiwanie dziecka z obojgiem skonfliktowanych rodziców, nie służy raczej jego dobru, gdyż byłoby zapewne świadkiem ich kłótni ;).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron