urlop, pilne!!!!!!!!

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

urlop, pilne!!!!!!!!

Postprzez justyna1 » Cz, 2 sie 2007, 19:39

ile przysluguje mi urlopu w tej sytuacji?
mam skonczone 5 lat technikum i 3 lata licencjata, konczac licencjata podjelam prace w pewnej firmie (stala umowa o prace)...w tym czasie poszlam takze dalej na studia magisterskie, ktore niedawno skonczylam. w pracy pracowalam prawie 2,5 roku, od sierpnia nie pracuje tam.
justyna1
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 2 sie 2007, 20:59

Kiedy dokładnie skończyłaś studia licencjackie?
Czy było to już w czasie kiedy pracowałaś? Czy okres nauki na licencjacie pokrywał się z pracą w całości czy częściowo? Jeżeli częściowo to w jakim zakresie?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez justyna1 » Cz, 2 sie 2007, 21:28

prace rozpoczelam 21 kwietnia 2005 roku...no i w sumie moja nauka sie juz wtedy zakonczyla...jedynie czekalismy na obrone, ktora miala miejsce pod koniec czerwca lub na poczatku lipca.
justyna1
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Cz, 2 sie 2007, 21:53

prace rozpoczelam 21 kwietnia 2005 roku...no i w sumie moja nauka sie juz wtedy zakonczyla...jedynie czekalismy na obrone, ktora miala miejsce pod koniec czerwca lub na poczatku lipca.


Nie mam komentarza do k.p. pod ręką ale nawet zakładając, że za koniec studiów uznaje się na gruncie przepisów urlopowych obronę, a nie absolutorium, wszystko wskazuje na to, że w drugą rocznicę obrony (w lipcu 2007 r.) nabyłaś prawo do urlopu w wymiarze 26 dni (o ile od lipca 2005 r. do lipca 2007 r. pracowałaś bez przerw).

Zob. art. 154 i 155 kodeksu pracy.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości