umorzenie mandatu

wyrok sądu, odroczenie, wyrok w zawieszeniu, przerwa w wykonywaniu orzeczonej kary, kaucja,

umorzenie mandatu

Postprzez rafal » Wt, 10 lut 2004, 11:24

czy jest możliwe umorzenie grzywny nałożonej w drodze mandatu za wykroczenie drogowe i jaki organ jest władny dokonac umorzenia? dodam, że wnioskujący o umorzenie uzasadniał wniosek ciężką styuacją finansową, przedstawiając m.in. zaświadczenie z urzędu skarbowego o nieuzyskiwaniu dochodów
próbowałem w urzędzie wojewódzkim. jednakże wojewoda odpowiedział, iż nie jest kompetentny do umarzania, odraczania i rozkładania na raty grzywny, uzasadniając to że do jego kompetencji należą jedynie czynności wymienione w rozporządzeniu z dnia 9 grudnia 1994 r.
w sprawie sposobu dokumentacji i ewidencji grzywien za wykroczenia, ściąganych w postępowaniu mandatowym, oraz organów właściwych w sprawach rozprowadzania i rozliczania bloczków mandatowych.

tytuł wykonawczy na dochodzenie grzywny z mandatu w postępowaniu egzekucyjnym w administracji wystawił urząd wojewódzki. założyłem, że wojewoda jako organ reprezentujący administrację rządową w województwie jest tez kompetentny do dokonania umorzenia grzywny której wierzycielem jest Skarb Państwa. Postępowanie egzekucyjne zgodnie z art.59 ust.1 pkt 9 ustawy o postęp.egzek.w administracji może być umorzone na żądania wierzyciela. Jak wynika z odpowiedzi błędnie założyłem :-)

rafał
rafal
 

Powrót do Prawo Karne Wykonawcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości