umorzenie mandatu przez brak dochodów?

wyrok sądu, odroczenie, wyrok w zawieszeniu, przerwa w wykonywaniu orzeczonej kary, kaucja,

umorzenie mandatu przez brak dochodów?

Postprzez janek_k » Pn, 4 cze 2007, 12:47

Otóż kilka dni temu dostałem mandat (w wysokości 100 zł) za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Czy jest jakaś szansa aby umorzyć ten mandat, skoro nie mam własnych dochodów, jestem osobą uczącą się, oraz na utrzymaniu rodziców?
janek_k
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kier_as » Pn, 4 cze 2007, 19:54

Po 2 latach
kier_as
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Wt, 5 cze 2007, 21:24

koro nie mam własnych dochodów, jestem osobą uczącą się, oraz na utrzymaniu rodziców?



To niema sposobu na jego wyegzekwanie.


Dobrym patentem na niezapłacenie jest też nieprzyją\ęcie mandatu,taki sam mandat otrzymał mój syn(lecz go nie przyjął),dzień po tym wyjechał do stanów,kolejno przychodziły pisma z sądu grodzkiego,wykonawczego.Ustaliłem sygn.akt i wysłałem informację do sądu 'wyjechał kierunek USA"(cała korespondenacja wracała spowrotem do sądu).Po pół roku umorzono postępowanie wykonawcze(bez podania przyczyn),pewnie SW obawiał się dołożenia do interesu w postaciu
wynagrodzenia komornika,a najśmniejsze jest to.że przed datą umorzenia syn wrócił do kraju,czyli tak wygląda najwieksza bzdura
postępowania sądowego instytucja fikcji doręczenia
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 6 cze 2007, 22:23

przychodziły pisma z sądu grodzkiego,wykonawczego.


Domyślam się że wcześniej zapadł wyrok ;)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Cz, 7 cze 2007, 20:33


Domyślam się że wcześniej zapadł wyrok ;)



Też tak przypuszczam(nikt tego nie sprawdzał),ale w tej sytuacji byłby do obalenia.Porównując wyniki SG trzy sprawy jak narazie
3:0,no cóż koszty pokrył SP,TAK trzymać!
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne Wykonawcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron