Umorzenie dochodzenia

wyrok sądu, odroczenie, wyrok w zawieszeniu, przerwa w wykonywaniu orzeczonej kary, kaucja,

Umorzenie dochodzenia

Postprzez Teresa_M » Cz, 21 lip 2005, 10:38

Złożyłam doniesienie o popełnieniu oszustwa. Było prowadzone dochodzenie. Prokuratura umorzyła. Złożyłam zażalenie na umorzenie. Zażalenie zostało przyjęte. Dochodzenie było prowadzone nadal – oskarżeni nie przyznali się do oszustwa – zatem prokuratura znowu sprawę umorzyła. Złożyłam ponowne zażalenie ale po terminie! Przekroczyłam termin o 1 dzień – źle policzyłam! Zostałam pouczona o możliwości złożenia zażalenia na zarządzenie o odmowie przyjęcia zażalenia.
Moje pytania:
1) czy są jakieś sensowne argumenty, których mogę użyć aby prokuratura przyjęła zażalenie i prowadziła sprawę dalej? Nie byłam chora, nie przebywałam za granicą – prawdziwym powodem jest to, że pisanie zażalenia zajęło mi za dużo czasu (7 stron – ) i źle policzyłam czas.
2) czy jeżeli w trakcie dochodzenia wyszły także inne oszustwa popełniane przez oskarżonych przeze mnie ludzi – ścigane z urzędu (podatkowe), a prowadząca dochodzenie się tym nie zainteresowała – nie ma żadnej informacji w aktach – to to może być argumentem na źle prowadzone dochodzenie i np. z urzędu postępowanie powinno toczyć się nadal?
3) czy po umorzeniu mogę ponownie pójść na policję złożyć w tej samej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – jeśli wyszły nowe fakty?
Teresa_M
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Tomek7 » Pt, 22 lip 2005, 17:14

mozesz ewentualnie wystąpic z wnioskiem o przywrocenie terminu do złożenia zażalenia ale musisz wykazać brak winy w uchybieniu terminu.
Jeżeli Twoim zdaniem miały miejsce jeszcze inne przestepstwa które nie były objęte poprzedni postępowaniem możesz znowu złożyc zawiadowmienie o przestępstwie. musisz mieć tylko pewność że takie przestępstwo miało miejsce, zawiadomienie o przestepstwie które nie miało miejsca też jest przestępstwem.
Tomek7
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne Wykonawcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron