Towar niezgodny z umową

prawa autorów, patenty, prawo własności intelektualnej, znaki handlowe, umowy licencyjne, tajemnice handlowe, Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych ZAiKS

Towar niezgodny z umową

Postprzez yogibear07 » So, 11 gru 2004, 15:56

Zakupiłem na allegro laptopa, ktory jak sie pozniej okazalo mial calkowicie padnietą baterie. Ponadto nie zgadzal sie rozmiar matrycy i pojemnosc dysku, byly mniejsze od podawanych, a stacja dyskietek zle dzialala. Sprzedawca na aukcji zapewnial ze laptop jest w 100% sprawny i ze bateria dziala ok 1,5 godziny.
Korespondowalem z nim mailownie i zadeklarowal sie przyslac nowa baterie, jednak pozniej zaczal mnie zwodzic a teraz w ogole sie nie odzywa. Probowal takze mi wmawiac ze to ja zepsulem stacje dyskietek.
O fakcie poinformowalem zespol allegro, powiedzieli mi tylko tyle ze aukcja jest od strony prawnej umową cywilną zawartą pomiedzy sprzedajacym i kupujacym.
Chcialbym jakos wyegzekwować to oszustwo w sadzie tylko nie wiem jak mialby wygladac taki pozew. Chcialbym takze obciazyc kosztami procesu sprzedajacego.
Czy moze ktos mi pomoc i napisac mniej wiecej jakby wygladal taki pozew?
yogibear07
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Pn, 13 gru 2004, 16:43

Jeśli uważasz, że padłeś ofiarą oszustwa (art. 286 kk)- zawiadom o tym policję albo prokuratora. Możesz to zrobić nawet ustnie, do protokołu.
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez yogibear07 » Pn, 13 gru 2004, 22:29

Obawiam sie ze to niestety nie podchodzi pod artykul 286. A raczej dotyczy prawa cywilnego, gdyz umowa zostala zawarta. Dostalem laptopa, lecz jego parametry odbiegaja od tych podawanych na aukcji. Przynajmniej tak mi sie wydaje. Poprostu chcialbym zadac zwrotu pieniedzy albo laptopa zgodnego z parametrami(co jest niemozliwe), wiec wchodzi w rachube tylko zwrot pieniedzy.
yogibear07
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Autorskie i Własności Przemysłowej

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • towar
    przez bcc1 » Pn, 24 mar 2003, 20:16
    0 Odpowiedzi
    710 Wyświetlone
    Ostatni post przez bcc1 Zobacz najnowszy post
    Pn, 24 mar 2003, 20:16
  • towar wolny od wad
    przez kuba » Pt, 21 paź 2005, 21:27
    3 Odpowiedzi
    1328 Wyświetlone
    Ostatni post przez shuehos Zobacz najnowszy post
    N, 23 paź 2005, 20:50
  • Umowa o użyczenie?
    przez pytam » Wt, 20 cze 2006, 13:36
    0 Odpowiedzi
    877 Wyświetlone
    Ostatni post przez pytam Zobacz najnowszy post
    Wt, 20 cze 2006, 13:36

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość