towar wolny od wad

prawa autorów, patenty, prawo własności intelektualnej, znaki handlowe, umowy licencyjne, tajemnice handlowe, Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych ZAiKS

towar wolny od wad

Postprzez kuba » Pt, 21 paź 2005, 21:27

W dniu 01.02.2004r w punkcie sprzedaży telefonów sieci plu gsm zakupiłem w promocji telefon komórkowy marki Siemens C-60 za 1,22, zobowiązując się tym samym się do płacenia abonamentu przez 24 miesiące. Po dziesięciu miesiącach używania towaru zgodnie z jego przeznaczeniem w towarze pojawiła się wada w postaci zawieszania się telefonu, wyłączania się oraz zanikania obrazków (telefon nie nadawał się do użytku ponieważ nie można było z niego wykonywać rozmów jak i ich odbierać).
Reklamację ww. towaru zgłoszono sprzedawcy (gwarantowi) niezwłocznie tj. dnia 19.01.05, żądając jego naprawy. Telefon został naprawiony, opis naprawy dotyczył: przelutowania bloku logiki i aktualizacja oprogramowania
W niespełna 12 dni od odbioru naprawionego towaru z reklamacji, w towarze ponownie wystąpiła ta sama wada telefon się zawieszał i wyłączał, co świadczyło o nieskuteczności przeprowadzonej naprawy. Ponownie został telefon zgłoszony do naprawy. W otrzymanym opisie naprawy wynikało ze została naprawiona płyta główna, reset.
Po pięciu dniach użytkowania aparatu , ponownie się zepsuł tzn. zawieszał się.
W złożonej reklamacji w dniu 17.02.2005 wyraźnie zaznaczyłem, ze w związku z powyższym na podstawie Ustawy z dnia 27 lipca 2002r o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego, żądam wymiany towaru na wolny od wad. Jednakże moje żądanie nie zostało spełnione.
Mimo jasno sprecyzowanego żądania wymiany towaru (telefonu komórkowego m-ki SIMENSC –60) na wolny od wad – czyli nowy, sprzedawca dopuścił się jego naprawy poprzez wymianę procesora , naruszając w ten sposób kształtujący charakter żądania konsumenta wynikający z Ustawy z dnia 27 lipca 2002r o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.
Kolejnym moim ruchem było zgłoszenie całej sprawy do sądu. w dniu 21.09.2005r zapadł wyrok, króry brzmiał : Zobowiązuję pozwanego ... do dostarczenia powodowi.... telefonu komórkowego n-ki siemens c60 wolnego od wad.
Po uprawomocnieniu się wyroku, zostałem poinformowany przez pozwanego, że mogę odebrać telefon i okazało się, że telefon jest używany, bez gwarancji, bez dowodu jego zakupu. Telefon był w nieoryginalnym pudełku. Pozwany tłumaczył mi , że to jest telefon wolny od wad ale nie nowy, że nie da mi na niego gwarancji, i nie wyastawi dowodu zakupu. Odmówiłem przyjęcia tego telefunu.proszę o radę co w takim przypadku mam zrobić . I co to wg prawa jest towar wolny od wad.
z góry dziękuję za pomoc
Jakub
kuba
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » So, 22 paź 2005, 19:05

Zobowiązuję pozwanego ... do dostarczenia powodowi.... telefonu komórkowego n-ki siemens c60 wolnego od wad.


Skorzystaj z możliwości jakie daje kpc i wystąp do sądu o dokonanie wykładni wyroku, zapytaj się czy ma to być nowy czy używany.
Trochę to dziwne,ale wygląda na to,że wszystkie sądy grodzkie piszą tę samą formułkę "wydać towar wolny od wad"

Kiedyś występowałem w takiej samej sprawie,w wykładni napisał,że należy rozumieć "nowy"
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez kuba » N, 23 paź 2005, 20:47

może ktoś pisał podobne pismo do Sądu o sprostowanie - wykładnię wyroku , będę bardzo wdzięczny za podpowiedź
kuba
kuba
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » N, 23 paź 2005, 20:50

może ktoś pisał podobne pismo do Sądu o sprostowanie - wykładnię wyroku , będę bardzo wdzięczny za podpowiedź
kuba



Wystąpij do sądu z wnioskiem o dokonanie wykładni,zapytaj,czy ma być nowy, czy używany.Wystarczy jedno zdanie.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Autorskie i Własności Przemysłowej

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość