Umowa o użyczenie?

prawa autorów, patenty, prawo własności intelektualnej, znaki handlowe, umowy licencyjne, tajemnice handlowe, Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych ZAiKS

Umowa o użyczenie?

Postprzez pytam » Wt, 20 cze 2006, 13:36

Witam!

Piszę w tym dziale, bo nie wiedziałem, gdzie to najlepiej pasuje, pewnie do prawa cywilnego, ale zagadnienia prawa autorskiego też tutaj mają miejsce pewnie to napisałęm tutaj.
Otóż krótko i na temat: Kolega napisał kurs Delphi oraz Pascala i jako, że jest nauczycielem, a się dobrze kolegujemy, a ja prowadzę stronę www o tematyce komputerowej chciałem od niego taki kurs pożyczyć, użyczyć i umieścić na stronie WWW swojej. Zgodził się bez dwóch zdań, ale chciałbym mimo to (wiedząc jak bardzo chwiejne są ludzkie uczucia Uśmiech) podpisać grzecznościowo umowę.. że ja Jan Kowalski umieszczam ten kurs, bo Pan Jan nr 2 Kowalski nr 2 mi na to pozwolił. Umowę chcę zawrzeć dożywotnio w zasadzie, bo myślę że zdania nie zmieni Uśmiech
W każdym razie...
Skleciłem coś takiego:
Kod: Zaznacz cały
UMOWA UŻYCZENIA

zawarta w ………. dnia ……… pomiędzy:
1. ……………., zam. w …………. zwanym dalej "Użyczającym"
a
2. ……….. zamieszkałym w …………… zwanym dalej "Biorącym w użyczenie".

§ 1 Użyczający oddaje w bezpłatne używanie Biorącemu do używania ………….., a Biorący do używania Przedmiot użyczenia przyjmuje.
§ 2 Przedmiotem użyczenia jest kurs Pascala, przygotowany przez Użyczającego i dostępny w formie elektronicznej.
§ 3 Użyczający stwierdza, że jest jedynym autorem kursu.
§ 4 Umowa zostaje zawarta dożywotnio.
§ 5 Biorący do używania oświadcza, że odebrał przedmiot użyczenia, zapoznał się z jego stanem i stwierdza, że jest on przydatny do umówionego użytku.
§ 6 Biorący do używania zobowiązuje się, że nie odda go do korzystania innym.
§ 7 Każda ze stron może wypowiedzieć umowę zachowując okres wypowiedzenia, wynoszący czas niezbędny do zdjęcia kursu Pascala z witryny internetowej Biorącego w użyczenie, która mieści się pod adresem www.mojanazwastrony.pl
§ 8 Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
§ 9 Umowę sporządzono w dwóch egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

Użyczający                                                         Biorący do używania

Czy taka forma umowy jest dopuszczalna, czy wszystko jest ok ?
pytam
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Autorskie i Własności Przemysłowej

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości