termin dostarczenia wyroku z uzasadnieniem

umowy o pracę, obowiązki pracownika i pracodawcy, czas pracy, urlop płatny i bezpłatny, urlop macierzyński i wychowawczy, związki zawodowe, zwolnienia grupowe, BHP, wynagrodzenia za pracę, zatrudnianie młodocianych.

termin dostarczenia wyroku z uzasadnieniem

Postprzez henryk » Pt, 12 wrz 2003, 20:28

Witam Forumowiczów! Mam pytanie: jaki jest termin dostarczenia pisemnego wyroku sądu pracy? Zwracałem się pisemnie do sądu pracy 5 sierpnia o dostarczenie wyroku wraz z uzasadnieniem i do dnia dzisiejszego 12.09.03 nic nie otrzymałam. Czy sąd pracy obowiązuje w powyższym jakiś termin?
henryk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 12 wrz 2003, 20:35

Sąd ma tygodniowy (instrukcyjny) termin na sporządzenie uzasadnienia (art. 329 kpc), nie ma terminu na jego przesłanie. Jeśli Ci zależy na czasie, dowiedz się w sekretariacie wydziału, czy uzasadnienie jest już gotowe, a jeśli tak, to odbierz je osobiście.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

dostarczenie wyroku

Postprzez henryk » Pt, 12 wrz 2003, 20:55

Dziękuję za odpowiedź. W tej sytuacji uważam ,że może to spowodowane jes tpo prostu okresem urlopowym .
henryk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 12 wrz 2003, 20:57

Być może, ale dowiedziec się w sekretariacie nie zaszkodzi. Bywają różne przypadki, nieraz banalne, np. pracownica sekretariatu źle zaadresuje kopertę...
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 12 wrz 2003, 20:57

Ja też czekam od 4-sierpnia.
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 12 wrz 2003, 21:15

Wiele tu zależy od sądu, wydziału (zaległości, obsada, wyposażenie techniczne), sprawności sędziego (czy pisze uzasadnienie ręcznie i musi przepisywać je sekretarka, czy od razu na komputerze), jakości pracy sekretariatu czy funduszy. Czasem bywa tak, że wszystko jest gotowe do wysłania, ale sąd nie ma czym zapłacić poczcie... Autentyczny przypadek: z jednego z sądów dzwoniono do kolegi, żeby sam przyjechał odebrać uzasadnienie, bo sąd nie ma pieniędzy na znaczki pocztowe...;).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez shuehos » Pt, 12 wrz 2003, 21:28

Być może, ale dowiedziec się w sekretariacie nie zaszkodzi. Bywają różne przypadki, nieraz banalne, np. pracownica sekretariatu źle zaadresuje kopertę...




Taki przypadek jest u mnie bardzo prawdopdobny.Terminy niech biegną,
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Pracy

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron