sprzedaż nieruchomości

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

sprzedaż nieruchomości

Postprzez styku » So, 11 cze 2005, 10:55

chce sprzedac nieruchomość, na której ustanowione jest prawo wieczystego uzytkowania do 2088. czy moge ja sprzedac? jak to zrobic? czy mam przeksztalci w prawo wlasnosc?
styku
 

Postprzez Dredd » So, 11 cze 2005, 16:19

Jesteś wieczystym użytkownikiem nieruchomości czy właścicielem, czy może jest jeszcze jakaś inna konfiguracja?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez styku » So, 11 cze 2005, 17:26

Jesteś wieczystym użytkownikiem nieruchomości czy właścicielem, czy może jest jeszcze jakaś inna konfiguracja?


wieczystem uzytkownikiem, z tym ze do 2088 i nie wiem jak mam sprzedac to?
styku
 

Postprzez Dredd » So, 11 cze 2005, 19:59

wieczystem uzytkownikiem, z tym ze do 2088 i nie wiem jak mam sprzedac to?


Wieczyste użytkowanie jest prawem zbywalnym (podobnie jak np. własność). O ile mnie pamięć nie myli do przeniesienia go na inną osobę niezbędna jest forma aktu notarialnego. Zajrzałbym też do aktu którym to prawo nabyłeś czy nie zostało ustanowione prawo "pierwokupu" na rzecz podmiotu od którego nabyłeś to prawo (być może na rzecz gminy)
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Pawel78 » Pn, 13 cze 2005, 11:16

Jakiego pierwokupu? Użytkowanie wieczyste można ustanowić na nieruchomości będącej własnością Skarbu Państwa albo jednostek samorządu terytorialnego.
Pawel78
 

Postprzez Dredd » Wt, 14 cze 2005, 10:12

Jakiego pierwokupu?



Zwróć uwagę na mój cudzysłów. Oczywiście nie chodzi o pierwokup w ścisłym znaczeniu tego słowa.

Użytkowanie wieczyste można ustanowić na nieruchomości będącej własnością Skarbu Państwa albo jednostek samorządu terytorialnego.


Dlatego niewykluczone, że podmioty te zastrzegły sobie coś do powiedzenia przy ewentualnym dalszym zbywaniu tego prawa na inne osoby. Ale to po prostu moje czyste dywagacje. Być może nie było żadnych obwarowań i wówczas można swobodnie zbyć to prawo.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości