sprawa mieszkaniowa - jak odzyskać prawnie pieniedzy

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

sprawa mieszkaniowa - jak odzyskać prawnie pieniedzy

Postprzez PumaXP » Wt, 9 sie 2005, 05:41

- czy mogę, a jeśli tak to w jaki spsób odzyskać pieniadze od siostry za poniesione i ponoszone koszty opłat za mieszkanie własnościowe (jestem współwłaścicielem), jeżeli siostra pozbawia mnie korzystania ze współwłasności i kategorycznie odmawia zwrotu pieniędzy ( napisała list, że nie da mi kluczy do mieszkania), ponadto nie mieszka w tym mieszkaniu tylko w nowo wybudowanym domu, ale zameldowana jest z mężem idziećmi w tym mieszkaniu (ja mam wyrok sądu o nabyciu spadku i opłacony podatek)
- prezentyje z mężem typowo cwaniacką postawę
- nie wiem jak poradzić sobie z tym problemem
- prosze o odpowiedź
pozdrawiam
PumaXP
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 9 sie 2005, 09:33

- czy mogę, a jeśli tak to w jaki spsób odzyskać pieniadze od siostry za poniesione i ponoszone koszty opłat za mieszkanie własnościowe (jestem współwłaścicielem), jeżeli siostra pozbawia mnie korzystania ze współwłasności i kategorycznie odmawia zwrotu pieniędzy ( napisała list, że nie da mi kluczy do mieszkania), ponadto nie mieszka w tym mieszkaniu tylko w nowo wybudowanym domu, ale zameldowana jest z mężem idziećmi w tym mieszkaniu (ja mam wyrok sądu o nabyciu spadku i opłacony podatek)


Wprawdzie przepisy nie nakładają na spadkobierców obowiązku działu spadku, niemniej jednak każdy z nich może żądać zniesienia wspólności ułamkowej spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, stosownie do przepisów o zniesieniu współwłasności (art. 1035 kc).


- prezentyje z mężem typowo cwaniacką postawę

To jest dobre ;).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez PumaXP » Śr, 10 sie 2005, 02:49

- ja pytałem o możliwość odzyskania pieniedzy w świetle pozbawienia mnie prawa korzystania z współwłasności, a nie
o dział spadku
pozdrawiam
PumaXP
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 10 sie 2005, 09:12

- ja pytałem o możliwość odzyskania pieniedzy w świetle pozbawienia mnie prawa korzystania z współwłasności,


A Ty opłacasz całość opłat za mieszkanie, czy jakąś część ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez PumaXP » Śr, 10 sie 2005, 21:33

część
PumaXP
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Śr, 10 sie 2005, 22:33

Jeśli ponosisz opłaty w części odpowiadającej Twojemu współudziałowi w prawie do lokalu, nie masz prawa żądać ich zwrotu.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez PumaXP » Cz, 11 sie 2005, 03:38

- nawet w przypadku, gdy jestem pozbawiony dostępu i korzystania z mojej części współwłasności?
pozdrawiam
PumaXP
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 11 sie 2005, 08:51

Tak. Jak pisałem wyżej, pozbawienie prawa do korzystania z mieszkania można rozwiązać postanowieniem działowym spadku.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez PumaXP » Pt, 12 sie 2005, 04:52

- a jak wygląda stan prawny w przypadku, gdyby mieszkała w tym mieszkaniu, czy też muszę również ponosić koszty
pozdrawiam
PumaXP
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pt, 12 sie 2005, 09:05

- a jak wygląda stan prawny w przypadku, gdyby mieszkała w tym mieszkaniu, czy też muszę również ponosić koszty


Tak - współwłaściciele powinni ponosić koszty w częściach odpowiadających ich udziałom.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość