jak odzyskać kaucję?

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

jak odzyskać kaucję?

Postprzez zuk » Śr, 3 paź 2007, 12:49

witam wszystkich.
wynajmowałam przez kilka miesięcy mieszkanie, za które wpłaciłam kaucję.niestety po zakończeniu wynajmowania własciciel nie zamierza zwrócić mi kaucji z powrotem. mam dowód wpłaty w postaci przelewu bankowego. czy mogę ją odzyskać na drodze sądowej od nieuczciwego właściciela? jeśli tak to w jaki sposób?
zuk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez laporteki » Śr, 3 paź 2007, 13:49

Myślę że najważniejsza kwestia to umowa jaką zawarłaś z wynajmującym. Czy posiadasz taką umowę i czy jest w niej mowa o kaucji?
pozdrawiam
laporteki
 

Postprzez zuk » Śr, 3 paź 2007, 14:09

umowa została zawarta i w niej była kaucja. niestety taką umowę miał przez cały czas właściciel-nie chciał mi jej dać ze względów podatkowych. po prostu nie zgłosił jej do us. jedyny dowód wynajmowania to miesięczne przelewy z konta oraz przelew tytułem kaucji, która do tej pory nie została zwrócona. czy w sądzie ją odzyskam i jeśli tak to w jakim?
zuk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Dredd » Śr, 3 paź 2007, 16:36

Czy potrafisz przedstawić jakiś dowód na to, że kaucja została wpłacona?
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

jak odzyskać kaucję?

Postprzez zuk » Śr, 3 paź 2007, 20:12

dowodem na wpłatę kaucji jest przelew dokonany wraz z tytułem "wpłata kaucji za wynajęcie mieszkania". czy to wystarczy?
zuk
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości