Skarga na czynności komornicze

zajęcie nieruchomości, przedawnienie spłaty, licytacje komornicze, sądowe wezwanie do zapłaty, egzekucja komornicza, windykacja należności, BIK, odzyskanie pożyczki.

Skarga na czynności komornicze

Postprzez Iwona_30 » Wt, 13 wrz 2005, 13:17

Nie wiem co mam zrobić odwiedził mnie wczoraj komornik z którym miałam już doczynienia w zeszłu roku spłacając jedno zadłużenie w tej kwestji podpisałam ugodę i co miesiąc stawiałam się u niego z wpłatą wczoraj tj. 12-09-2005 odwiedził mnie po raz drugi i oświadczył iż od kwietnia 2004 toczy się postępowanie egzekucji komorniczej o czym wcześniej nie wiedziałam nie otrzymałam żadnego zawiadomienia ani też nie poinformował mnie o tym fakcie kiedy to do października 2004 byłam tam co miesiąc poprostu przez 17 miesięcy Akta przeleżały mu w biurku od kwoty zadłużenia narosły sakramenckie odsetki nie stać mnie na ich spłatę przecież jakbym wiedziała to podpisałabym od razu ugodę na spłatę . Proszę o pomoc co mogę zrobić czy mogę założyć mu sprawę o zaniedbanie czy skargę na czynności komornicze przecież nie może tak być że on trzyma cały czas papiery w szufladzie i czeka jak odsetki narosną . Pomóżcie
Iwona_30
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 13 wrz 2005, 22:36

W oparciu o jaki tytuł egzekucyjny toczy się to kolejne postępowanie egzekucyjne, o którym teraz dowiedziałaś sie ?
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

do Marcina

Postprzez Iwona_30 » Wt, 13 wrz 2005, 22:49

Dokładnie to nie wiem bo nie zostawił mi teraz nawet żadnego dokumentu o jaką sprawę chodzi na pewno to nie jest ta którą spłacałam gdyż z tamtej dostałam pismo o umożeniu dlatego to jest problem przychodzi zajmuje rzeczy nie zostawiając nawet dokumentów o jaką sprawe chodzi zostawił tylko protokół o zajęciu komorniczym i oklejony sprzęt . Miałam sprawę w 2002 roku o zapłatę zadłużenia z lokalu użytkowego pisałam pisma o rozłożenie na raty i do tej pory nie otrzymałam żadniej odpowiedzi i podejżewam że to o tż sprawę chodzi tylko że powód do mnie nie wysłał odpowiedzi tylko oddał sprawę do komornika. To głupio brzmi ale taka była prawda
Iwona_30
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 13 wrz 2005, 22:52

Ustal w kancelarii komornika, o co chodzi.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Iwona_30 » Wt, 13 wrz 2005, 23:03

nie przedstawił mi tytułu egzekucyjnego i postaram się dowiedzieć tylko ze to jest w zakresie jego obowiązku zostawienie dokumentów dotyczącej sprawy i poinformowanie o przysługujących mi praeach a nie wejści e do mieszkania opieczentowania sprzętu i wyjścia oraz trzymania papierów przez 17 miesięcy
Iwona_30
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 13 wrz 2005, 23:09

Nie wiadomo, czy nie ma na przykład jakiegoś orzeczenia sądowego. Bez znajomości szczegółów nie sposób się wypowiadać.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Iwona_30 » Wt, 13 wrz 2005, 23:28

było orzeczenie sądowe od którego się odwoływałam i i zostałam zwolniona z kosztów sądowych i kosztów adwokackich po tym wyroku pisałam pismo z prośbą o rozłożenie na raty bezpośrednio do powoda 3 krotnie ani raz nie otrzymałam odpowiedzi . Interesuje mnie tylko kwestia tego czy komornik mógł trzymać Akta sprawy u siebie nie informując mnie o tym ani słownie ani zawiadomieniem o Wszczęciu następnego Postępowania w tym czasie kiedy ja się wstawiałam do niego z wpłatami z poprzedniej ugody co miesiąc a następna sprawa leżała w biurku od której leciały odsetki to jest chyba nie zgodne z prawem . Informowałam się dzisiaj u prawniów i trzy osoby już potwierdziły iż to co on zrobił jest nie prawne trzymać papiery bez poinformowania przez 17 miesięcy i naliczając odsetki
Iwona_30
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 13 wrz 2005, 23:33

Informowałam się dzisiaj u prawniów i trzy osoby już potwierdziły iż to co on zrobił jest nie prawne trzymać papiery bez poinformowania przez 17 miesięcy i naliczając odsetki


To się zgadza, ale jeśli jest prawomocne orzeczenie sądowe nakładające na Ciebie obowiązek zapłaty z odsetkami (o którym wiesz), zaniechanie komornika nie ma wpływu na Twoje obowiązki wynikające z tego orzeczenia (por. art. 125 § 1 kc).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Iwona_30 » Wt, 13 wrz 2005, 23:47

to znaczy że postąpił według prawa trzymając papiery w szufladzie nie informując o wszczęciu postępowania i za to ma płacone bo przecież jego koszty też wzrastają to takie mamy teraz prawo że w Polsce Komornik jest Bogiem i to on decyduje kiedy zawiadomić dłużnika czy zaraz po otrzymaniu wszczęcia czy też po roku albo dłużej
Iwona_30
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Wt, 13 wrz 2005, 23:51

to znaczy że postąpił według prawa trzymając papiery w szufladzie nie informując o wszczęciu postępowania i za to ma płacone bo przecież jego koszty też wzrastają to takie mamy teraz prawo że w Polsce Komornik jest Bogiem i to on decyduje kiedy zawiadomić dłużnika czy zaraz po otrzymaniu wszczęcia czy też po roku albo dłużej

Tego nie napisałem, ale odsetki za opóźnienie to jedna rzecz, a koszty komornicze - inna. Do tej pory pytałaś o odsetki.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Następna strona

Powrót do Windykacja - Komornik

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość