rozwód, rozwiązanie przysposobienia a alimenty na dziecko

rozwód, separacja, podział majątku, renta rodzinna, ustalenie ojcostwa, opieka, kuratela

rozwód, rozwiązanie przysposobienia a alimenty na dziecko

Postprzez Natkanb » Pn, 19 lip 2004, 11:24

Cześć.
Jestem po rozwodzie ponad rok, ale wciąż ciągnie się sprawa o rozwiązanie przysposobienia. Mój były mąż ma córkę, którą ja przysposobiłam kilka m-cy po ślubie (długo trwałay rozprawy). Gdy wyrok się uprawomocnił mój mąż wyprowadził się (było już bardzo źle). Ja złożyłam pozew o rozwód i rozwiązanie przysposobienia. On groził, ze poda mnie o alimenty! Czy w tym przypadku jest możliwość płacenia alimentów (oczywiście nie chciałabym)
Natkanb
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 19 lip 2004, 13:31

Tak, istnieje taka możliwość. Rozwiązanie przysposobienia powoduje usunięcie jego skutków, także w zakresie obowiązku alimentacyjnego (art. 126 § 1 kro). Orzekając o rozwiązaniu stosunku przysposobienia sąd może jednak, uwzględniając okoliczności sprawy, utrzymać w mocy wynikające z przysposobienia obowiązki alimentacyjne (art. 125 § 1 zd. ostatnie kro).
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Natkanb » Pn, 19 lip 2004, 15:52

O rany! To nie dobrze. Czy sąd może nałożyć ten obowiązek sam czy mój ex musi wystąpić z wnioskiem?
Czy można odwoływać się od nałożenia obowiązku alimentacyjnego? Bo ja przez mojego ex czuje się oszukana. Wyszło na to, że chciał tylko tego przysposobienia dla jednego celu... oj straszne
Dzięki
Natkanb
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 19 lip 2004, 15:59

Czy sąd może nałożyć ten obowiązek sam czy mój ex musi wystąpić z wnioskiem?


Musi wystąpić z wnioskiem.

Czy można odwoływać się od nałożenia obowiązku alimentacyjnego?


Można, jak od każdego pierwszoinstancyjnego wyroku sądowego, do sądu II instancji.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Rodzinne i Opiekuńcze

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron