• Porady prawne
Euro-tax.pl

rozwiązanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (włąsciwość sądu i wartość przed)

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

rozwiązanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (włąsciwość sądu i wartość przed)

Postprzez andrzejgrzesik » Wt, 27 maja 2008, 10:52

Witam,
Mam problem z rozwiązaniem spółki,
Który Sąd jest właściwy - okręgowy czy rejonowy? Czy zależy od wartości przedmiotu sporu?
rozumiem, że właściwy gospodarczy a nie rejestrowy.
Dodatkowo nie jestem pewny co do wartości przedmiotu sporu. Czy w przypadku rozwiązania spółki z o.o. powinnien on sie równać kapitałowi zakładowemu? a jeżeli nie, to jak go obliczyć?
z góry dziękuję za pomoc
andrzejgrzesik
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Darek » Wt, 27 maja 2008, 12:53

Do przymusowego rozwiązania spółki właściwy jest Sąd Okręgowy- Sąd Gospodarczy.

W jakim celu chcesz ustalać "wartośc przedmiotu sporu"?
Darek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez andrzejgrzesik » Wt, 27 maja 2008, 13:49

Dzięki wielkie,

wartość prazedmiotu sporu to ewentualnie do uzasadnienia, który sąd jest właściwy rzeczowo. Nie mogłem znaleźć przepisu KPC stwierdzającego, który sąd jest właściwy (od chwili nowelizacji kpc co do domniemania okręgu) i dlatego pytałem też o wartość przedmiotu sporu...

pozdrawiam,
andrzej
andrzejgrzesik
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości