Reklamacja obuwia

odszkodowanie, zwrot towarów, reklamacja, Rzecznik Praw Konsumenta, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)

Reklamacja obuwia

Postprzez Cyrkonia » Wt, 14 sie 2007, 17:03

Chcę reklamować obuwie. Raz już reklamowałam i je naprawiono, w tym samym miejscu znowu się popsuło i teraz stwierdzono, że źle dobrałam wielkość obuwia do stopy - stary chwyt. Nie wiem jednak co zrobić. Czy powinnam iść do rzecznika pr. konsumenta, ale tam są długie kolejki, czy on może skierować za mnie skargę. Czy powinnam skarżyć sklep czy producenta? I gdzie skierować skargę? Z góry dziękuję
Cyrkonia
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Reklamacja obuwia

Postprzez shuehos » Wt, 14 sie 2007, 17:20

teraz stwierdzono, że źle dobrałam wielkość obuwia do stopy - s



Częsty przypadek
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Reklamacja obuwia

Postprzez Dredd » Wt, 14 sie 2007, 18:23

Proponuję rozważyć sąd polubowny. Z reguły jest taniej i szybciej, tyle że druga strona musi się zgodzić na taki rodzaj sądu.

Podejrzewam, że u rzecznika konsumentów (nawet telefonicznie) uzyskasz informację czy w Twoim mieście funkcjonuje jakiś stały sąd polubowny.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Reklamacja obuwia

Postprzez shuehos » Wt, 14 sie 2007, 18:25

Proponuję rozważyć sąd polubowny.



Z doswiadczenia wiem,że szkoda czasu
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Reklamacja obuwia

Postprzez Dredd » Wt, 14 sie 2007, 18:48

Proponuję rozważyć sąd polubowny.



Z doswiadczenia wiem,że szkoda czasu


Nie kwestionuję tego, ja jednak znam też pozytywne doświadczenia z tej drogi załatwieenia sprawy.
Dredd
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Reklamacja obuwia

Postprzez shuehos » Wt, 14 sie 2007, 18:57


Nie kwestionuję tego, ja jednak znam też pozytywne doświadczenia z tej drogi załatwieenia sprawy.



Pewnie sprzedawca pierwszy raz trafił do sadu polubownego,generalnie to wyraziłem tylko raz zgodę na taki sąd i to był pierwszy i ostatni raz
shuehos
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawa Konsumenta

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron