Pytanie odnośnie art. 157 § 2 kk

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

Pytanie odnośnie art. 157 § 2 kk

Postprzez HAIZ » Śr, 16 cze 2004, 16:49

Rok temu w wakacje miejsce mial nieprzyjemny wypadek:
Znajomy siedzial na motorze, ja stalem obok, i zawolalem takiego goscia zeby powachal zbiorniczek w ktorym znajduje sie plyn hamulcowy, on to uczynil, a znajomy siedzacy na motorze psiknal mu tym plynem w oczy, mial problemy z tym okiem, ale mu przeszlo i jest juz oka, bylo zeznanie na policji itp. teraz przyszlo mi wezwanie do sadu w charakterze swiadka, i takie dwa pytanka:
1) czy jako ze ja tego goscia zawolalem aby powachal ten plyn poniose za to jakies konsekwencje?
2) czy znajomy za to ze psiknal mu tym plynem w oczy bedzie mial z tego powodu nieprzyjemnosci zwiazane z prawem?
HAIZ
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 17 cze 2004, 16:12

1) czy jako ze ja tego goscia zawolalem aby powachal ten plyn poniose za to jakies konsekwencje?


Jeśli nie byłeś świadom zamiarów znajomego, to raczej nie.

2) czy znajomy za to ze psiknal mu tym plynem w oczy bedzie mial z tego powodu nieprzyjemnosci zwiazane z prawem?


Rozumiem, że znajomy (ten, który psikał) jest oskarżonym ? Jeśli tak, to o jego winie i ew. karze rozstrzygnie sąd.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości