Opłata za zaświadczenie o spłacie kredytu

podatek VAT, PIT, CIT, księgowość i rachunkowość przedsiębiorstw, podatek od spadków i darowizn, podatek od czynności cywilnoprawnych, podatek od nieruchomości, opłaty skarbowe, postępowanie podatkowe, prawo celne, prawo dewizowe

Opłata za zaświadczenie o spłacie kredytu

Postprzez Misiaczek » Cz, 8 lip 2004, 13:46

Po zakończeniu spłaty kredytu w LUKAS Banku, poprosiłam o zaświadczenie o zakończeniu spłaty kredytu. Bank przysłał mi takie zaświadczenie i jednoczesnie poinformował:
"zgodnie z obowiazującą Tabelą opłat i prowizji dla czynności niezwiązanych z obsługą konta w Lukas Banku za wystawienie zaświadczenia o spłacie lub sposobie spłaty kredytu pobierana jest opłata w wysokości 20 zł" !!!!!! i prosza o dokonanie wpłaty na podany rachunek bankowy!!!!!!
Uważam, że jest to skandal! W umowie kredytowej nie było słowa na ten temat, a klient chyba nie musi znać wszystkich rodzajów opłat i prowizji pobieranych przez BANK!
Nie miałam możliwości zapoznania się z tabelą opłat w żaden sposób!
Co mam dalej robić??
Misiaczek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Cz, 8 lip 2004, 13:59

Skoro spłaciłaś kredyt, umowa wygasła. Wydanie przez bank zaświadczenia o spłacie kredytu jest już czynnością wykonywaną po zakończeniu umowy, więc opłata nie musiała być przewidziana w umowie. W tym przypadku wystarczy wywieszenie stosowanych stawek prowizji i wysokości pobieranych opłat w placówce banku.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Podatkowe i Finansowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości