problem z testamentem

testament, spadek, dziedziczenie, wydziedziczenie, zachowek, podział spadku, odpowiedzialność za długi zmarłego

problem z testamentem

Postprzez katrinek » Pn, 26 cze 2006, 22:36

Witam! Niedawno zmarł moj ojciec, pozostawil testament. W testamencie wymienil jedynie mnie jako dziedziczaca (zapisal mi, wymieniajac: mieszkanie oraz działkę). Problem w tym, że po pierwsze ojciec nie napisal nic w testamencie o samochodzie, ktory byl zarejestrowany na mnie i na niego, a po drugie nie wspomnial nic o mojej siostrze ktora jest duzo starsza ode mnie i od dluzszego czasu z nami nie mieszkala (ale nie zostala wydziedziczona). Co zrobic w takim wypadku? Jakie dokumenty zlozyc do sadu? A jezeli wniosek o stwierdzenie nabycia spadku to co w nim napisac i czy pisac tez o siostrze? Czy siostrze w takim wypadku w ogole sie cos nalezy? Kiedy sklada sie wniosek o otwarcie i ogloszenie testamentu i czy trzeba go skladac? Czy testament moze byc uznany za niewazny skoro nie obejmuje calosci spadku?I ostatnie pytanie - co z pieniedzmi na koncie bankowym taty? Czy o tym tez trzeba wspominac we wniosku o nabycie spadku? Pomozcie prosze!!!!
katrinek
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Spadkowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość