Prawo przewozowe, czyli co mogą kanary?

Postępowanie przed organami administracyjnymi m.in. nabywanie obywatelstwa, dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska, meldunek, pozwolenie na broń, skarga do sądu administracyjnego, decyzje administracyjne, a także prawo o ruchu drogowym, ochrona środowiska.

Postprzez tomek_19 » Pn, 9 lut 2004, 22:04

A co w przypadku, gdy mam bilet miesięczny, ale w chwili kontroli nie mam go przy sobie, bo np. zapomnialem go?
Słyszałem, że wówczas opłata jest mniejsza lub nawet nie ma jej w ogóle, o ile w pewnym, określonym czasie przyjdę do nich (do siedziby danego przewoźnika lub innego miejsca, gdzie płaci się mandat) i pokaże im ten bilet. Czy to prawda?
tomek_19
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Marcin » Pn, 9 lut 2004, 22:19

Z reguły tak jest, aczkolwiek zależy to od przepisów obowiązujących u danego przewoźnika.
Marcin
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Wena » Cz, 5 sty 2006, 15:44

Mam bardzo wazne pytanie.
Czy jeżeli na mandacie będzie numer kontrolera i mój podpis, ale bedzie brakowało jego podpisu, czy to będzie ważny dokument? Moim zdaniem prawnie nie.
Zadzwoniłam na zajezdnię tam poinformowano mnie, że jest nadal ważny bo jest to na madnacie, ale oni mijają się z prawem. Na mandacie pisze 'do 7 dni -70 zł' natomiast bardzo wredny kanar kazał w ciągu 3 dni.
A chciałyśmy tylko podjechac do szkoły by się nie spóźnić jeden krótki przystanek...do tego nie miałysmy jak wrócic do szkoły. Szkoła jest na 'piekarach' a bylysmy dalej niż centrum. To bardzo daleka droga a nie miałysmy dokumantów ani pieniedzy. Najpierw 'kanar' zapewniał nam dojazd a po czasie oznajmił, że jak wrócimy go to nie obchodzi...
I powracając do tego madnatu, błagam o szybką odpowiedź i najlepiej o jakieś załaczniki z paragrafami prawnymi...
Pozdrawiam.
Wena
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Administracyjne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości