• Porady prawne
Euro-tax.pl

Pozew o zaplate faktury

rejestrowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, spółka cywilna, jawna, partnerska, komandytowa, z o.o., akcyjna, przekształcanie, podział, łączenie spółek, czynności handlowe, prawo papierów wartościowych, uczestnictwo w obrocie gospodarczym, podmioty obrotu gospodarczego, spółdzielnie, fundacje i stowarzyszenia, umowy handlowe, umowa sprzedaży konsumenckiej, umowa komisu, umowy factoringu

Pozew o zaplate faktury

Postprzez gawaine » Pt, 29 gru 2006, 02:11

Witam!
Jestem tu pierwszy raz i naczytalem sie sporo na ten temat, ale nadal nie wiem co mam zrobic. Dlatego zadaje pytanie.
Jako prowadzacy firme, wykonalem usluge innej firmie. Wystawilem fakture z platnoscia przelewem 7 dni. Firma ta fakture odebrala potwierdzajac na niej pieczecia i podpisem odbior faktury. Termin platnosci minal juz dawno, a faktura nie zostala zaplacona. Wysylane wezwania do zaplaty nic nie daja. Chce zlozyc pozew do sadu, ale nie wiem jaki. Wyczytalem tutaj o nakazie zaplaty w postepowaniu nakazowym czy upominawczym. Jaki wybrac? Kwota zobowiazania nie przekracza 5000 zl. Chcialbym uniknac wiekszosci oplat z mojej strony oraz uzyskac dla siebie jak najbardziej korzystne postanowienie sadowe. Z tego co wiem, to chyba mam to zlozyc do Sadu Rejonowego Wydz. Gospopdarczy? Prosze o rade i ew. jakis wzor jak taki wniosek napisac. Nie jestem az tak w tym temacie obeznany ;) Bardzo dziekuje z gory za pomoc.
gawaine
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez Sponsor » Pt, 29 gru 2006, 03:53

Formularz.
Lepiej zleć tę sprawę adwokatowi albo radcy prawnemu bo w obowiązującym stanie prawnym możesz przegrać z powodów formalnych. Genialny ustawodawca wymaga od przedsiębiorców aby działali jak prawnicy :)
Sponsor
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez gawaine » Pt, 29 gru 2006, 11:12

Dzieki za druk. Ale jakie powody formalne? Przeciez faktura jest odebrana i nie zwrocona. Upomnienia byly wysylane. Kosztorys powykonawczy tez zostal odebrany jeszcze przed odebraniem faktury. Dla mnie to sprawa jasna, ze firma ta chce ominac platnosci za te fakture. Przeciez ja chce zminimalizowac koszty, a nie je podnosic, zatrudniajac adwokata :( Niestety na dalsze pytania nadal oczekuje odpowiedzi...
gawaine
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Postprzez mentor- » So, 6 sty 2007, 00:18

Dzieki za druk. Ale jakie powody formalne? Przeciez faktura jest odebrana i nie zwrocona. Upomnienia byly wysylane. Kosztorys powykonawczy tez zostal odebrany jeszcze przed odebraniem faktury. Dla mnie to sprawa jasna, ze firma ta chce ominac platnosci za te fakture. Przeciez ja chce zminimalizowac koszty, a nie je podnosic, zatrudniajac adwokata :( Niestety na dalsze pytania nadal oczekuje odpowiedzi...


Sama faktura nie jest dowodem wykonania zobowiązania .
mentor-
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00


Powrót do Prawo Gospodarcze i Handlowe

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość