sfalszowanie podpisu

przestępstwa, przestępstwa skarbowe, przewidziane środki prawne, podejrzany, oskarżony, wyrok, apelacja, recydywa, prokuratura, organy policji, CBŚ, ABW

sfalszowanie podpisu

Postprzez titi69 » Pt, 13 lip 2012, 02:06

zakladam nowy watek, bo mam wrazenie, ze tam gdzie sie wpisalam, watki sa stare.

Moja mama miala od znajomego upowaznienie do podpisania umowy o abonament tv. Kurier przywozacy umowe kazal podpisac jego nazwiskiem i mama starsza i naiwna osoba podpisala. Znajomy po blizszym zaznajomieniu sie z umowa, chcac ja uniewaznic, napisal pismo iz umowa jest niewazna, bo nieswiadomie podpisana przez "gosposie" Problem: firma oskarzyla mame o sfalszowanie podpisu. Znajomy zeznal na policji, ze miala upowaznienie, ze on nie ma do niej o nic pretensji, ze wszystko odbylo sie za jego zgoda itp. mama byla przesluchana i policjant po rozmowie telefonicznej z prokuratorem obwiescil, ze jest skazana na 4 miesiace w zawieszeniu i 600 zl grzywny. Nie rozumiem: jak to skazana? To nie bedzie sprawy? Czy wyrok bedzie prawomocny? Czy mozna i jak sie od niego odwolywac. Prosze mi wierzyc, ze moja 70 letnia mama nie jest oszustka i bardzo przezywa cala sprawe. Co robic?
titi69
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 13 lip 2012, 01:52

Re: sfalszowanie podpisu

Postprzez Robert. » N, 29 lip 2012, 11:24

Może być tak, że prokurator skieruje do sądu wniosek o skazanie bez rozprawy i orzeczenie wnioskowanych w nim kary i środków karnych. Od takiego wyroku oczywiście przysługuje apelacja.
Robert.
 
Posty: 74
Dołączył(a): N, 29 lip 2012, 10:06


Powrót do Prawo Karne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość