linia sn nad działką

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

Postprzez honefoss » Pt, 24 kwi 2009, 21:58

Czy może mi ktoś z forumowiczów polecić kancelarię prawna, która poprowadziłaby od początku do końca sprawę związaną ze służebnością przesyłu i odszkodowaniem za bezumowne korzystanie z gruntu - choodzi o słupy i linię energetyczną nad działką. Z góry dziękuję. Adres email: pinki_mail@go2.pl


Doradzić nie mogę, bo niestety nie znam. Mogę natomiast ODRADZIĆ. Odradzam kancelarię Refundum, która intensywnie się reklamuje więc łatwo na nią trafic. Mam identyczną sprawę jak ty czyli linie przesyłowe nad działką.W mojej sprawie kancelaria nie zrobiła kompletnie nic - poza zainkasowaniem opłaty początkowej w wysokości ok. 1000 zł. Nic nie robią, nie odpowiadają na listy, nie chca też oddać pieniędzy. |Zdecydowanie odradzam. Ja zniechęciłam się już do takich niby specjalistów. Zamierzam sama pociągnąć rozmowy z firmą energetyczną i wynająć prawnika dopiero na etapie składania pozwu do sądu - co na pewno nastąpi, bo jak wiadomo energetycy nasze grzeczne prośby mają gdzieś;)
honefoss
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Re: linia sn nad działką

Postprzez hertusia » Cz, 24 maja 2012, 23:02

Mam podobny problem!!!!
W 2005 r staraliśmy się o pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego, wówczas dostaliśmy odmowę, ponieważ dach naszego domu był w zbyt małej odległości od linii SN, jaka przebiega nad naszą działka(nie było zachowanej odległości 5,02 m- zgodnie z warunkami zabudowy), zmieniliśmy projekt domu, wszystko zakończyło się pozytywnie... mieszkamy już kilka lat, problem odżył na nowo, kilka dni temu Energetyka (???) wymieniała słup SN na działce naszego sąsiada i ... postawiła nam "przed nosem" - zupełnie przy płocie (od strony ulicy), nie zastanawiając się po środku płotu, tłumaczyłam że przewody będą za blisko domu, oczywiście "fachowiec - wykonawca"(???) tłumaczył mi, ze będa dokładnie w tym samym miejscu
Gołym okiem widać, że sa duzo bliżej, wiec zmierzyliśmy z mężem odległość pierwszego (bo w linii sa 3) przewodu od dachu naszego domu (od miejsca najdalej wysuniętego), okazało się że obecnie linia SN przebiega w odległości ok 2,3m...
Poradźcie co mam z tym zrobić??? Bo to jest chyba kpina ze strony energetyki
hertusia
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 24 maja 2012, 22:47

Poprzednia strona

Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości