Netia przedwczesne zerwanie umowy

dział poświęcony stosunkom cywilnoprawnym pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi

Netia przedwczesne zerwanie umowy

Postprzez smashing10 » So, 3 gru 2011, 02:56

Witam. Podpisałem umowę z firmą Netia na świadczenie mi usług internetowych z prędkością 10 mb/s cena za usługę wynosiła 69 zł.Niestety okazało się że taka prędkość jest nie osiągalna na moim łączu i dostałem tylko 1 mb/s (cena usługi powinna wynosić 49 zł). Niestety Firma Netia naliczała mi 69 zł za oferowaną usługę. Po wielu reklamacjach Netia nie zdecydowała się mi obniżyć faktur do odpowiedniej sumy 49 zł. Jednak zaczeła mi korygować kwoty faktury z 69 zł do 49 zł każdorazowo co miesiąc po moim telefonie, lecz po kilku miesiącach stwierdzili że nie będą korygować mi faktur jeżeli nie podpiszę z nimi nowej umowy na prędkość 1 mb /s . Po 8 miesiącach od podpisania umowy na internet 10 mb/s wypowiedziałem umowę na piśmie z firmą Netia podając przyczynę nie wywiązania się naszej umowy. Jednak po 2 tygodniach to ja dostałem od nich wypowiedzenie, co mnie bardzo zaskoczyło w którym napisali że zerwali ze mną umowę za nieterminowe opłacanie faktur. Faktycznie kiedy zaprzestali mi korygować faktury nie płaciłem wymaganych przez firmę netia 69 zł lecz 49 zł bo tyle kosztowała usługa 1 mb/s. Do tego firma Netia naliczyła mi opłate karną za przedwczesne zerwanie umowy w kwocie 500 zł . Moim zdaniem taka umowa była nie ważna, skoro nie włączyli mi odpowiedniej prędkości.Wysłałem do nich reklamację i prośbę żeby nie naliczali mi opłaty karnej , niestety reklamacja została uznana odmownie. Proszę o poradę co mogę w tej sprawie zrobić.
smashing10
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 3 gru 2011, 02:55

Powrót do Prawo Cywilne

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości