sadowe zniesienie współwłasnosci

hipoteka, spółdzielnie mieszkaniowe, lokale komunalne, lokatorzy, właściciele, wynajem nieruchomości, zakup nieruchomości, zameldowanie, użytkowanie wieczyste, czynsz, księgi wieczyste, zasiedzenie, działki budowlane a grunty rolne.

sadowe zniesienie współwłasnosci

Postprzez grot » Śr, 13 maja 2009, 13:34

witam
Na podstawie zgodnego wniosku o zniesienie współwłasnosci na nieruchomosci zabudowanej z osobą cłakowicie ubezwłasnowolnioną, sąd rodzinny wyraził zgodę na takie zniesienie współwłasności. Jednak ja mam 2/6 udziałów w nieruchomości. Godziłem się na zaproponowany we wniosku mniejszy udział w spadku w zamian za obiecane mi przez rodzeństwo inne przyszłe korzyści majątkowe. W związku z tym że te obiecane mi przyszłe korzyści są tylko słowne a wiele wskazuje że takie pozostaną, chce dochodzić prawa do naleznej mi 2/6 udziałów w spadku.
Ma być wniesiony do sądu wniosek o zgodny dział spadku (nie przeze mnie), wg niekorzystnego dla mnie podziału, ale zapisanego w postanowieniu SR. Opłata za taki wniosek twierdzi rodzeństwo będzie 300 zł no bo niby zgodny dział spadku. Czy ja mogę jeszcze dochodzić swoich praw do swojego udziału w nieruchomości tj. 2/6 części, czy też zamknęło mi do tego drogę postanowinie sądu rodzinnego. Jeżeli jednak mogę to jak i w jakim czasi mogę zgłosić że ja nie godzę sie na takie zniesienie współwłasności.
grot
 
Posty: 0
Dołączył(a): Cz, 1 sty 1970, 02:00

Powrót do Prawo Budowlane i Nieruchomości

 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość